„Sopot w trzech aktach”. Spotkanie autorskie z Martą Matyszczak

Fot. materiały Biblioteki Sopockiej

Biblioteka Sopocka zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Matyszczak, autorką serii książek kryminalnych, w tym komedii kryminalnej „Sopot w trzech aktach”.

Marta Matyszczak pochodzi z Chorzowa, z wykształcenia jest dziennikarką. Pasjonuje ją kryminał, co udowadnia, prowadząc Kawiarenkę Kryminalną – portal poświęcony literaturze sensacyjnej. Jest laureatką konkursów takich jak MFK Wrocław oraz Kryminalna Piła. Ukończyła również kurs scenopisarski Warszawskiej Szkoły Filmowej. Prywatnie Martę Matyszczak pasjonują podróże, co przelewa na kartki swoich książek. Akcja cyklu toczyła się już na Śląsku, w świnoujskim sanatorium, czy w okolicach Szczawnicy. W najnowszej książce tłem rozgrywanej akcji jest Sopot. Seria książek „Kryminał pod psem” liczy już dziesięć tomów. 

Najnowsza z książek serii, zatytułowana „Sopot w trzech aktach” zabiera bohaterów oraz czytelnika nad polskie morze. Jakiej zagadce, w otoczeniu sopockich plaż, będą musieli stawić czoła Róża Solańska oraz kundelek Gucio? Na te i inne pytania odpowie sama autorka. Spotkanie z Martą Matyszczak w czwartek, 11 sierpnia, w Sopotece, przy ul. Kościuszki 14. Początek o godzinie 18.00.

O książce:

Róża i Szymon Solańscy jadą w podróż poślubną do Sopotu. Jednak zamiast cieszyć się urokami kurortu, trafiają w sam środek afery kryminalnej. Ktoś zamordował Artura Przebendowskiego, właściciela pensjonatu Józefina. I zrobił to niejako trzykrotnie... Solański – z zawodu prywatny detektyw – zostaje wynajęty do odnalezienia zabójcy. W śledztwie pomagają mu nie tylko żona i niezastąpiony kundelek Gucio, lecz także aspirant Barański. Bo za nowożeńcami podążają starzy, dobrzy znajomi... Czy sprawa morderstwa Przebendowskiego może mieć związek z wydarzeniami sprzed pół wieku? W Sopocie zaginęły wtedy dwie przyjaciółki, a milicja nigdy nie odkryła, co się z nimi stało...

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...