Językowe półkolonie dla dzieci cudzoziemskich w Sopocie

Dzieci i opiekunowie stoją uśmiechnięci w szkole
Fot. materiały UMS

130 dzieci i młodzież wypoczywać będzie na 6 turnusach półkolonii, które Sopot zorganizował w ramach współpracy z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Od 16 do 26 sierpnia w trzech sopockich szkołach podstawowych uczestnicy będą m. in. odwiedzać różne ciekawe miejsca w Sopocie i nie tylko, a przede wszystkim uczyć się języka polskiego.

Półkolonie odbywają się w SP nr 1, SP nr 7 oraz SP nr 8. Zajęcia mają na celu podniesienie umiejętności posługiwania się językiem polskim, ale także większą integrację dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracyjnym w nowym środowisku czy też podniesienie poziomu kompetencji społecznych i tzw. inteligencji emocjonalnej.

– Bardzo się cieszę, że dzięki pozyskanym środkom udało się nam zorganizować te półkolonie – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Program zajęć jest różnorodny i ciekawy, dostosowany do wieku i umiejętności dzieci. To duże wsparcie dla nich przed wrześniowym powrotem do szkoły.

Uczestnicy półkolonii, oprócz nauki języka polskiego, odwiedzą m.in. Muzeum Sopotu i Operę Leśną. Zaplanowano także zwiedzanie wielu innych atrakcji Sopotu, Gdańska i Gdyni.

Zadanie jest finansowane w ramach projektu „Cash-based assistance in response to the humanitarian crisis in Ukraine” przez amerykańską organizację Care realizowanym przez PCPM. Operatorem zadania jest Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie.

 

               

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...