Złoto i brąz dla sopockich kitesurferek

W rozegranych w Pucku Mistrzostwach Polski w klasie Formula Kite Open doskonale wypadły zawodniczki SKŻ ERGO Hestia Sopot. Złoto w kategorii Open kobiet oraz U21 wywalczyła Magdalena Woyciechowska, a brązowy medal trafił do Niny Arcisz. Dominika Sawicka zajęła 5 miejsce.

– Warunki w Pucku nie były łatwe. Pierwsze dwa dni byłam pierwsza, trzeciego dnia poszło mi bardzo słabo – było bardzo dużo glonów, a ja średnio pływam w takich warunkach. W ostatni dzień jednak nadrobiłam z lekką przewagą i wygrałam. Do ostatniego wyścigu ostro rywalizowałyśmy z dziewczynami, ale udało się. Jestem bardzo zadowolona, to jest mój trzeci tytuł mistrzyni Polski – mówi Magda Woyciechowska

Ten sezon jest bardzo intensywny dla zawodniczek startujących w klasie Formula Kite. Magda Woyciechowska dobrze wypadła również w testach na akwenie przyszłorocznych Mistrzostw Świata World Sailing, które będą pierwszą imprezą kwalifikującą na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Na zawody przyjechali najlepsi zawodnicy świata. Sopocianka zajęła siódme miejsce generalnie i pierwsze miejsce wśród juniorek. I była jedyną Polką w pierwszej dziesiątce. W tym roku zawodników czekają jeszcze wyjazdy na mistrzostwa Europy juniorów w Grecji i potem mistrzostwa świata seniorów na Sardynii.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.