Trzecia odsłona Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii

Fot. materiały promocyjne

Sprawdź swoją wiedzę i zawalcz o atrakcyjne nagrody, a wszystko w atmosferze zabawy. Trwają zapisy do Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii. Troje najlepszych uczestników otrzyma bonus finansowy w łącznej wysokości 9 tys. zł. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 10 września na 34. piętrze Olivia Star, najwyższego budynku na Pomorzu.

Jeśli interesujesz się tym, co dzieje się w regionie, jesteś mocny z lokalnej geografii i historii, orientujesz się, co słychać w kulturze i gospodarce albo wiesz co dzieje się w świecie sportu – to jest propozycja dla Ciebie.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają wspólnie redakcja „Gazety Wyborczej Trójmiasto” oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

– Czy Lord Vader stoi na rynku w Wejherowie czy w Pruszczu? Jak długi jest tunel pod Martwą Wisłą? Kto jest prezydentem Sopotu, a kto burmistrzem Żukowa? O takie sprawy, zarówno bardziej i mniej poważne, pytaliśmy uczestników poprzednich konkursów – mówi Michał Glaser, prezes zarządu OMGGS. – Zachęcamy, by sprawdzić swoją wiedzę o miejscach, w których żyjemy i spróbować wygrać wysokie nagrody. Gorąco zachęcam do udziału wszystkich mieszkańców Trójmiasta, Kociewia, Kaszub i Żuław, którzy na co dzień zamieszkują nasz Obszar Metropolitalny – dodaje Michał Glaser.

Pytania

Test będzie podzielony na 10 kategorii tematycznych: gospodarka, turystyka, ciekawostki, historia, ludzie, transport, geografia, kultura i rozrywka, sport oraz ekologia. W tym roku uczestnicy zmierzą się z 60 pytaniami zamkniętymi.

Nagrody

Na uczestników konkursu czekają nagrody pieniężne oraz upominki od gmin OMGGS. Laureaci trzech pierwszych miejsc z najlepszymi wynikami otrzymają nagrody finansowe – za pierwsze miejsce 5 tys. zł brutto, za drugą lokatę 3 tys. zł brutto oraz za trzecią 1 tys. zł brutto. Dodatkowo pierwsza dziesiątka uczestników zostanie obdarowana gadżetami od partnerów wydarzenia.

Rejestracja

Udział w Teście jest bezpłatny. W konkursie mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 lat. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić elektroniczny formularz. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do 9 września lub do wyczerpania liczby wolnych miejsc.

Zobacz: Regulamin Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii.

Wydarzenie odbędzie się na 34. piętrze budynku Olivia Star, 130 m nad ziemią, na terenie kompleksu biurowego Olivia Business Centre, Gdańsk, al. Grunwaldzka 472.

W ubiegłym roku Mistrzem wiedzy o metropolii okazał się Łukasz Malinowski z Gdańska, który uzyskał 67 na 100 punktów. W pierwszej edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii organizowanej w 2018 r. również był nie do pobicia.

Wydarzenie na Facebooku

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...