Aktualności

Remont ulicy Obodrzyców

  Rozpoczął się kolejny etap realizacji Projektu unijnego „Ochrona wód Zatoki Gdańskiej – budowa i modernizacja systemu odprowadzania wód opadowych w Sopocie – etap I” w celu uporządkowania odprowadzania wód opadowych i roztopowych w Gminie Miasta Sopotu. Kompleksowy remont potrwa od maja do końca listopada 2015r.W związku z tą inwestycją, 11 maja nastąpiło zamknięcie ul. Obodrzyców na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Łużycką i Małopolską. Objazd prowadzi ul. Małopolską, gdzie wprowadzony został ruch dwukierunkowy. Ten etap prac potrwa około dwóch miesięcy.

Prestiżowe nominacje za politykę społeczną

  Sopot w „Dobrym Klimacie Dla Rodziny”… i SeniorówSopot został nominowany w konkursie dla samorządów Dobry Klimat dla Rodziny. Sekretariat Konkursu zarejestrował 260 wniosków nadesłanych przez 195 jednostek samorządu terytorialnego. Sopot został wyróżniony nominacją, co jest nie lada wyróżnieniem, ponieważ wśród nominowanych było zaledwie 5 samorządów. Ponadto Sopocki Model Ekonomii Społecznej z SIPS znalazł się wśród 40 najlepszych partnerstw pomiędzy administracją publiczną a sektorem ekonomii społecznej w Europie.  Sopot – znany z licznych inicjatyw na rzecz osób starszych – nominowany został do nagrody w III Kategorii konkursu „Klimat Dobry dla Rodziny” - Samorząd Przyjazny Seniorom. Nominacja w Konkursie to wielkie wyróżnienie – przyznaje Prezydent Sopotu Jacek Karnowski – To dowód, że Sopot zmierza w dobrym kierunku i potwierdzenie, że nasze działania są wartościowe zarówno dla każdego z naszych seniorów osobno, jak i według obiektywnych kryteriów. Choć w tym roku nie udało się zdobyć nagrody, wyróżnienie w postaci nominacji bardzo nas cieszy – traktujemy je jako wyzwanie i dodatkową motywację do dalszego rozwijania sieci działań na rzecz naszych seniorów.

W trosce o bezpieczeństwo sopockich seniorów

„Nie dawajmy pieniędzy osobie, której nie znamy!” – podkreślał w Sopocie podczas spotkania na temat bezpieczeństwa osób starszych, znany satyryk i artysta estradowy Krzysztof Skiba. Artysta, po tym jak dwukrotnie usiłowano oszukać Jego mamę oraz słysząc od znajomych o licznych próbach wyłudzenia pieniędzy od osób starszych, zaangażował się w społeczną akcję dotyczącą bezpieczeństwa seniorów.

Tradycyjna zamiana dech czyli otwarcie sezonu w Sopocie oraz XX Kongres Uzdrowisk Europejskich

Jak co roku sezon turystyczny w Sopocie rozpocznie się symboliczną wymianą dech z miastem partnerskim Zakopane. W tym roku gośćmi otwarcia będzie nie tylko delegacja z Zakopanego z wiceburmistrzem Wiktorem Łukaszczykiem, ale także uczestnicy  XX Kongresu Uzdrowisk Europejskich (ESPA), który w dniach 19-22 maja odbywa się w Sopocie.

Ulica 23 Marca po remoncie, otwieramy piknikiem

  Warta ponad 16 milionów złotych, przebudowa ulicy 23 Marca w Sopocie dobiegła końca. Od 14 maja ulica będzie posiadała wszelkie pozwolenia i będzie w pełni przejezdna. Ciesząc się wspólnie z mieszkańcami Przylesia z tej niezwykle ważnej inwestycji, serdecznie zapraszamy na festyn kończące prace – w najbliższy czwartek, 14 maja o godzinie 17.00 na boisku osiedlowym (boisko do koszykówki). Czeka moc atrakcji m.in.: family foto, rowerowy tor przeszkód, gra w bule, ćwiczenia z rzucania piłki do kosza. Każdy z uczestników festynu nie wyjdzie od nas głodny. Serdecznie zapraszamy.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...