Aktualności

Festiwal Teatru Dokumentalnego Sopot Non-Fiction

XI edycja Festiwalu Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction rozpocznie się w sobotę 27 sierpnia.

Lato – czas intensywnej pracy Straży Miejskiej

Sezon letni to wyjątkowo intensywny czas pracy strażników miejskich. Większość podejmowanych interwencji związana jest z nieprawidłowym parkowaniem aut oraz niewłaściwym użytkowaniem hulajnóg. Rośnie też liczba mandatów za te wykroczenia, od początku roku było ich niemal 2700. Ale sopoccy strażnicy prowadzą też zajęcia edukacyjne, włączają się w akcje pomocowe, kontrolują w mieście czystość, pomagają zwierzętom.

XXVI Sopot Molo Jazz Festival

XXVI Sopot Molo Jazz Festival odbędzie w dniach 12-13 sierpnia 2022 roku w muszli koncertowej na sopockim molo. Podczas dwóch festiwalowych dni będzie można posłuchać m.in. formacji Piotra Lemańczyka i zespołu Take It Easy Przemka Dyakowskiego z gościnnym udziałem Gorana Larsena ze Szwecji. W sobotę ul. Boh. Monte Cassino przejdzie tradycyjny nowoorleański pochód muzyków i parada zabytkowych samochodów.

Obchody Święta Wojska Polskiego

Uroczystości pod pomnikami Armii Krajowej i Sanitariuszki Inki oraz msza święta w kościele garnizonowym uświetnią sopockie obchody Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia. Tego dnia, z inicjatywy matek-uchodźczyń wojennych, upamiętnione zostaną także ukraińskie dzieci zabite i okaleczone w czasie toczącej się w Ukrainie wojny.

Grand Prix Sopot-Gdynia. Zamknięta ul. Malczewskiego

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski, czyli 25. jubileuszowe Grand Prix Sopot-Gdynia odbędą się w dniach 12-14 sierpnia br. Wyścigi rozgrywane będą tradycyjnie na liczącej ponad 3 km trasie poprowadzonej ulicami Malczewskiego i Sopocką.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...