Aktualności

Polka Niepodległa – spektakl teatru Baabus Musicalis

Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis zaprasza na musicalowy spektakl pt. „Polka Niepodległa. Historia w spódnicy”, który przybliża postacie silnych i utalentowanych kobiet, które w wyjątkowy sposób wpisały się w historię Polski po odzyskaniu niepodległości. Spektakl będzie można zobaczyć 20 i 21 stycznia w Teatrze Atelier.

„Fighting the Unknown”. Konkurs dla trójmiejskich licealistów

Od 17 stycznia licealiści z wybranych trójmiejskich szkół będą mogli wziąć udział w konkursie organizowanym przez stowarzyszenie Memphis in Poland oraz urzędy miast Sopotu, Gdańska i Gdyni. Celem jest zebranie doświadczeń związanych z pandemią koronawirusa, a także twórcza odpowiedź młodych ludzi na te doświadczenia. Nagrodą w konkursie będzie wyjazd do Memphis w USA.

Cavaliada – wielkie jeździeckie święto po raz pierwszy w Sopocie!

Cavaliada, jedna z największych imprez jeździeckich, będzie gościła w ERGO ARENIE od 20 do 23 stycznia 2022 r. Przed nami cztery dni wielkich sportowych emocji i dobrej zabawy dla publiczności, dla której przygotowano pokazy, konkursy rozrywkowe i targi. Sopockie przedszkolaki i uczniowie klas I-IV odwiedzą ERGO ARENĘ bezpłatnie.

Piece węglowe znikają z Sopotu

Do 2024 roku z Sopotu muszą zniknąć wszystkie piece węglowe. Warto się pospieszyć z wymianą „kopciucha” na ogrzewanie ekologiczne, bo dofinansowanie z budżetu gminy w tym roku wynosi 80% poniesionych kosztów. W przyszłym roku dopłaty wyniosą tylko 60%. Od 2024 r. trzeba to będzie zrobić na własny koszt, dodatkowo płacąc karę.

Straż Miejska podsumowała miniony rok

Rok 2021 był czasem intensywnej pracy sopockich strażników miejskich. Pandemia koronawirusa i spory ruch turystyczny spowodowały, że Straż Miejska wielokrotnie podejmowała interwencje na sygnały mieszkańców o utrudniających życie, nieprawidłowo zaparkowanych samochodach. Dodatkowo realizowała zadania wynikające z obostrzeń pandemicznych czy związane z niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się grypy ptaków.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...