Aktualności

Wszystkie idziemy na cytologię! Europejski tydzień walki z rakiem szyjki macicy

Na wczesnym etapie rak szyjki macicy jest wyleczalny w ponad 99 proc. przypadków. Proste, profilaktyczne badanie cytologiczne może więc uratować zdrowie, a nawet życie. Dlatego namawiamy wszystkie panie – idźcie na badanie, namówcie mamę, ciocię, siostrę lub koleżankę. Możemy zrobić coś dla swojego zdrowia!

Dobrze zaplanuj jesień życia. Nowy projekt CKU w Sopocie

Najnowszy projekt, w którym uczestniczy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, ma na celu przygotowanie seniorów i profesjonalistów pracujących z seniorami do efektywnego planowania kolejnych etapów życia.

Sopot stawia na ekologiczny transport zbiorowy  

Na sopockich ulicach pojawi się więcej trolejbusów. Zastąpią one tradycyjne autobusy z silnikami spalinowymi. Już od lutego w dni powszednie linia 181 będzie obsługiwana w większości przez trolejbusy, a w weekendy wszystkie pojazdy obsługujące tę linię będą elektryczne. 

LASY ZIMOWE z koncertami Jaskułke i DownTown Brass

LASY zapraszają na kolejne wydarzenia online: Sławek Jaskułke zagra jazzowy koncert na unikalnym na światową skalę fortepianie (23.01), a DownTown Brass naładuje słuchaczy karnawałową energią na kilka następnych tygodni (30.01).

Szlaban na ul. Reja. Miasto rozmawia z Nadleśnictwem

Trwają rozmowy przedstawicieli miasta i Lasów Państwowych w sprawie uregulowania statusu drogi leśnej Reja. Gmina Miasta Sopotu złożyła Nadleśnictwu Gdańsk, zarządcy terenów leśnych, kolejne propozycje uregulowania stanu prawnego drogi.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...