Aktualności

Nowe mieszkania komunalne 

Na nowych lokatorów czekają nowe budynki przy al. Niepodległości 654 A i 654 B. Nabór wniosków o przyznanie lokalu mieszkalnego z zasobu komunalnego rozpocznie się 28 stycznia, wniosek można będzie złożyć do 10 marca 2021 r.

Powstał kompleksowy, integracyjny ośrodek rehabilitacji

Sopot przekazał wyremontowane pomieszczenia na działalność ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego. Ośrodek znalazł miejsce w budynku I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego przy ul. Książąt Pomorskich 16/18. Wyremontowane pomieszczenia, w pełni przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami, zajmują prawie 300 m kw. Prowadzenie ośrodka powierzono Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SPON.  

Wsparcie dla sopockich przedsiębiorców

Wciąż działa system pomocowy, którym Sopot objął lokalnych przedsiębiorców. Pierwsze pakiety uruchomione zostały w kwietniu, na początku pandemii. Obecnie nadal można skorzystać z obniżenia czynszu dzierżawnego i czynszu najmu za lokale do 1 zł, odroczenia płatności podatku od nieruchomości, rozłożenie na raty zaległości podatkowej czy umorzenia podatku. Ponadto nie jest pobierana opłata targowa na targowisku miejskim. Poniżej znajdziecie też Państwo informacje o wsparciu w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Noworoczne rekordy sopockich lekkoatletów

Podczas halowych Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletycznych w Toruniu, Jakub Szymański reprezentujący Sopocki Klub Lekkoatletyczny ustanowił najlepszy wynik na świecie w biegu przez płotki na 60 m. To kolejny duży sukces sopockich lekkoatletów w tym roku. Na początku stycznia Lilly Nichols również startująca w barwach SKLA pobiła rekord Polski w skoku o tyczce.

Zmieniamy plan zagospodarowania plaż miejskich

Prace nad zmianą obowiązujących planów podjęto przede wszystkim z powodu zmiany przebiegu linii brzegowej. Do granic miasta został włączony obszar o powierzchni ponad 11 ha, nie objęty dotychczas żadnym planem miejscowym.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...