Aktualności

Teatr faktu w Sopocie

Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction odbędzie się w Sopocie już po raz ósmy. Jak co roku, pod koniec sierpnia (24-31 sierpnia), nad morze zjadą twórcy teatralni z całej Polski, zamieniając kurort na kilka dni w stolicę teatru dokumentalnego.

Wyższe kryterium dochodowe w Funduszu Alimentacyjnym

Od nowego okresu świadczeniowego 2019/2020 będzie obowiązywało wyższe kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania alimentów z Funduszu Alimentacyjnego. Świadczenie to będzie przysługiwało, jeżeli dochód w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekroczy kwoty 800 zł. Wnioski można składać on-line lub w formie papierowej.

Nie dokarmiajmy dzikich zwierząt

Dziko żyjące gatunki zwierząt bez problemu potrafią przetrwać w środowisku miejskim cały rok. Prosimy więc mieszkańców Sopotu, aby zwrócili uwagę na to, że takie dokarmianie nie jest wskazane. Dokarmiać można jedynie ptaki. Jednak powinno to być wyłącznie wspomaganie zwierzyny w trudnym okresie zimowym.

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie  

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w od 7 do 13 sierpnia planowane są prace drogowe i modernizacyjne, mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Gruzja. Europa czy Azja? – spotkanie

Na spotkanie pt. „Gruzja. Europa czy Azja?”, które odbędzie się 9 sierpnia o godz. 10.00 przy ul. Młyńskiej 11, zapraszają Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, Centrum Integracji Społecznej w Sopocie i Spółdzielnia Socjalna Kooperacja.Poprowadzi je mieszkający w Sopocie Saba Gamkrelidze z Gruzji. Wstęp jest wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...