Aktualności

„Zdolni z Pomorza”: sopoccy licealiści najlepsi w województwie

Zespół „Zdolni z Pomorza Sopot – Biologia” zdobył I miejsce za realizację projektu „Nie wszystko złoto, co się świeci i nie taki diabeł straszny, jak go malują, czyli obalamy popularne mity biologiczne”. W Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku 19 września odbyła się prezentacja projektów w ramach „Konkursu Projektów Zdolni z Pomorza”, podczas której zespoły przedstawiły swoje osiągnięcia przed komisją konkursową.

Art Inkubator na Copernicus Festival

Jesienna edycja Copernicus Festival 2020 odbędzie się w dniach 6-11 października. Tematem wiodącym będzie Czas, a partnerem festiwalu sopocki Art Inkubator.

Sopocki Teatr Ubogi Relacji na Międzynarodowym Festiwalu Way

Teatr Ubogi Relacji został zaproszony do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Way, który od 15 lat odbywa się na Ukrainie. To wielkie wyróżnienie dla sopockiego teatru, który zaprezentuje spektakl „On i ona – bajka bez morału”. W tym roku, ze względu na pandemię festiwal odbędzie się online, przedstawienia można oglądać do 27 września.

Trening pamięci dla seniorów

Starsze osoby, które teraz z powodu epidemii koronawirusa powinny pozostawać w domu, mogą ten czas wykorzystać aktywnie, na przykład na trening pamięci.  

Braci mniejszych nie kupuj, adoptuj!

Do końca września można w Sopotece oglądać wystawę dyplomową Maksymiliana Kacperskiego „Braci mniejszych nie kupuj, adoptuj!". Wszystkie sfotografowane zwierzęta pochodzą ze schroniska Sopotkowo.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...