Aktualności

Ruszaj się jesienią i zimą – bezpłatne zajęcia z MOSiR

MOSiR zaprasza mieszkańców Sopotu na bezpłatne zajęcia nordic walking, tenisa stołowego i jogging.

Marszałek Senatu rozmawiał z samorządowcami o rekompensatach dla gmin

Samorządowcy reprezentujący polskie miasta przekazali 10 grudnia 2019 r., na ręce marszałka Senatu, projekt ustawy o rekompensatach dla gmin, które utraciły część swoich dochodów w związku z obniżką stawki podatku PIT. W spotkaniu z prof. Tomaszem Grodzkim uczestniczyli Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca i Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. W rozmowie wzięli także udział wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska oraz przewodniczący senackiej Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej, Zygmunt Frankiewicz.

Sezon zimowy rozpoczęty. Wymiana dech Sopot – Zakopane

Tradycyjną wymianą dech między włodarzami Sopotu i Zakopanego rozpoczął się sezon zimowy pod Tatrami. 7 grudnia, deskę snowbordową na kitesurfingową wymienili prezydent Sopotu Jacek Karnowski i burmistrz partnerskiego miasta Zakopane Leszek Dorula.

Pamiętaj o zarejestrowaniu sprowadzonego pojazdu! 

Referat Komunikacji Urzędu Miasta Sopotu informuje o zmianie przepisów dotyczących rejestracji pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Przepisy wchodzą w życie 1 stycznia 2020 r.

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 11 do 17 grudnia planowane są prace powodujące utrudnienia w ruchu drogowym.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...