Aktualności

Sopot reguluje zasady dotyczące hulajnóg

Wypracowane pod koniec ubiegłego roku porozumienie, zostało zawarte z większością operatorów hulajnóg w Sopocie: firmami Quick, Bolt i Lime. Kolejne, z firmą Tier, rozpoczynającą działalność w mieście, jest w trakcie procedury podpisywania. Porozumienie poprawi bezpieczeństwo na sopockich ulicach i ścieżkach rowerowych. Hulajnogi pojadą wolniej w niektórych rejonach miasta i będą parkowane w wyznaczonych miejscach.

Wsparcie dla sopockich seniorów

Potrzebujesz pomocy? Znasz kogoś, komu potrzebna jest pomoc? Zadzwoń! Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie oraz Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu proponują pomoc seniorom.

Zobacz, jak wspierać seniorów. Seria filmów o opiece

Zapraszamy do zapoznania się z cyklem filmów, które dotyczą specyfiki pracy z seniorem w oparciu o „Pozytywne podejście do opieki”. Pokazują one i z pewnością pomagają zrozumieć procesy, które mogą dotyczyć każdego z nas.

Lokal przy plaży do wynajęcia

Bałtycka Agencja Artystyczna BART ogłosiła przetarg na najem lokalu mieszczącego się przy alei Mamuszki.

Świąteczne paczki dla potrzebujących

W tym roku, z powodu pandemii nie będzie sopockiego śniadania wielkanocnego dla potrzebujących. Nikt jednak nie zostanie bez wsparcia. Osoby te otrzymają świąteczne paczki, a w nich żywność - w tym wielkanocne przysmaki. Paczki dostaną również samotni seniorzy i osoby niesamodzielne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...