Aktualności

Wpływy z turystyki na bezpieczeństwo i programy dla mieszkańców

Zwiększone dochody miasta, z powodu wyjątkowo udanego sezonu letniego, zostaną przeznaczone m.in. na poprawę bezpieczeństwa w mieście poprzez doposażenie służb w niezbędny sprzęt. Na ten cel Sopot chce wydać do końca roku dodatkowo ponad 183 tysiące złotych. Prezydent przygotował projekty uchwał na wrześniową sesję, które umożliwią wydatkowanie tych środków.

Komiksowa Biblioteka dla dzieci i młodzieży, czyli jesienny cykl warsztatów multimedialnych w Bibliotece Sopockiej

8 sobotnich warsztatów ze scenarzystami, animatorami i grafikami, 8 spotkań z wolontariuszami i stworzymy z dziećmi komiks o przygodach pomarańczowego mola książkowego, który trafił do cyfrowego świata multimediów.

Literacki Sopot, 21-24 sierpnia

W sierpniu mieszkańcy i turyści będą mieli okazję w ramach festiwalu Literacki Sopot do licznych spotkań z wybitnymi twórcami literatury polskiej, ale nie tylko. Dzięki festiwalowi, Sopot na cztery dni staje się literacką stolicą Polski.

Bezpieczna droga dzieci do szkoły

Od początku roku szkolnego rusza kolejna edycja akcji „Bezpieczna droga dzieci do szkoły”. Do końca września funkcjonariusze sopockiej straży miejskiej będą zabezpieczać przejścia dla pieszych – w szczególności te, które znajdują się bezpośrednio przy szkołach. Oprócz działań przy przejściach dla pieszych sopoccy strażnicy miejscy przeprowadzą również prelekcje w szkołach podstawowych i przy przedszkolach.

Nowy rok szkolny w Sopocie - nowa oferta i nowe możliwości

W roku szkolnym  2014/15 do sopockich szkół/przedszkoli uczęszczać będzie 4950 uczniów/wychowanków w tym po raz pierwszy w ławce szkolnej zasiądzie 277 pierwszoklasistów (z tego 103 sześciolatków). Do sopockich przedszkoli uczęszczać będzie ok. 740 wychowanków. Warto przypomnieć, że liczba miejsc zaoferowana przez Miasto w pełni zaspokoiła potrzeby mieszkańców.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...