Aktualności

Trefl Sopot w półfinale ORLEN Basket Ligi!

Koszykarze Trefla Sopot w półfinale ORLEN Basket Ligi 2023/2024! W czwartym spotkaniu żółto-czarni pokonali po dogrywce MKS Dąbrowę Górniczą 101:93 i zakończyli ćwierćfinałową serię wynikiem 3:1. Z double-double mecz zakończyli Andy Van Vliet (29 punktów i 11 zbiórek) oraz Jakub Schenk (16 punktów i 10 asyst). Półfinałowego rywala sopocianie poznają w środę 15 maja, kiedy to odbędzie się ostatni mecz rywalizacji pomiędzy Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski a WKS Śląskiem Wrocław (aktualny wynik serii to 2:2). Pierwsze dwa mecze półfinałowe zostaną rozegrane w ERGO ARENIE.

Weekendowe utrudnienia w ruchu w Sopocie. Ulice Kościuszki i Smolna będą zamknięte

W sobotę 18 maja 2024 r. w godzinach 5.00-15.00 nieprzejezdna będzie ul. Smolna w Sopocie. Ma to związek z przebudową tej ulicy. Tego samego dnia o godz. 6.00 zamknięty zostanie fragment ul. Kościuszki, na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Chopina. Tu utrudnienia potrwają do niedzieli, 19 maja 2024 r., do godz. 6.00 

Local Trends. Samorządowcy z całej Polski spotykają się w Sopocie

Zakończył się okres kampanii i wyborów samorządowych, a zatem przyszedł czas na długo oczekiwane uporządkowanie relacji władz centralnych i lokalnych. Jakie kwestie wymagają najpilniejszych reform? O tym rozmawiać będą uczestnicy Local Trends – Samorządowego Kongresu Finansowego, który odbywa się w Sopocie w dniach 13-14 maja 2024 r.

Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości

Szukasz pracy lub myślisz o zmianie ścieżki kariery? Czas zacząć działać! Odwiedź targi i poznaj firmy z różnych branż, aplikuj na dostępne stanowiska i dowiedz się, jak bezpiecznie szukać pracy za granicą. A jeśli planujesz założyć własny biznes, na Targach też znajdziesz pomoc. Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni zaprasza na Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości w Gdyni, które odbędą się 21 maja w godz. 10.00-13.00 w hali Polsat Plus Arena Gdynia.

Zapisy do II edycji Gigathonu

Pierwszy etap ogólnopolskiego konkursu programistycznego dla dzieci i młodzieży Gigathon już się rozpoczął, zapisy potrwają do 26 maja. Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do udziału.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...