Aktualności

Trefl 1LO Sopot U17 trzecią drużyną w Polsce

Drużyna Trefla 1LO Sopot z brązowymi medalami Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17! W decydującym o krążku spotkaniu żółto-czarni nie dali szans Profbud Legii Warszawa. Wcześniej pewnie zwyciężyli fazę grupową i musieli pogodzić się z półfinałową porażką z WKK Wrocław. Sobotnie niepowodzenie było jedyną przegraną zespołu Marcina Stefańskiego w całym sezonie 2023/2024.

MDK zaprasza na zajęcia również licealistów

Młodzieżowy Dom Kultury rozpoczyna II etap rekrutacji na ostatnie wolne miejsca na nowy rok szkolny 2024/25. Do 31 maja można składać wnioski o przyjęcie do pracowni plastycznych, zespołu wokalnego, musicalu śpiewu i tańca, baletu, rytmiki, tańca współczesnego, clip dance, odysei umysłu oraz szachów.

Otwarcie Przylesia. Baśniowe popołudnie pod lasem

Oficjalne otwarcie Przylesia – filii Biblioteki Sopockiej w nowej siedzibie przy ul. 23 Marca 32 odbędzie się w środę, 15 maja, o godzinie 17.00. W programie otwarcia oprowadzenie po nowej siedzibie filii, występ bajarza i wspólne tworzenie mapy.

DKF Kurort w maju i czerwcu

W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Kurort w środy o godz. 19.00 w Teatrze Boto można oglądać pokazy najnowszych filmów z repertuaru sieci kin studyjnych, klasykę światowego kina oraz najlepsze autorskie filmy, również krótkometrażowe, z całego świata. Przed każdym filmem odbywają się prelekcje zaproszonych gości.

Inauguracyjna sesja Rady Miasta. Sopot ma nowych wiceprezydentów

W Sopocie odbyła się dzisiaj uroczysta sesja nowej Rady Miasta. Na pierwszym posiedzeniu ślubowania złożyli radni kadencji 2024-2029 i nowo wybrana prezydentka. Magdalena Czarzyńska-Jachim powołała także dwoje swoich zastępców – wiceprezydentem Sopotu został Michał Banacki, funkcję wiceprezydentki pełnić będzie Magdalena Cieślik. Sopoccy radni przegłosowali także kandydaturę Aleksandry Gosk na stanowisko przewodniczącej Rady Miasta Sopotu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...