Aktualności

Emocjonująca końcówka Sopot Open

Pełne trybuny, głośny doping i mecze na miarę finałów. Ostatni dzień turnieju tenisowego BNP Paribas Sopot Open był bardzo emocjonujący. Tym bardziej, że w finale debla, naprzeciw pary niemiecko-rumuńskiej stanęli Polacy.

Elektryczne wózki inwalidzkie z dofinansowaniem

Osoby z dysfunkcją ruchu mogą otrzymać do 10 tys. złotych dofinansowania na zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przywrócił dofinansowanie tej formy wsparcia. Wnioski można składać w ramach programu „Aktywny Samorząd” do 31 sierpnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sopocie.

Obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

VII Sopot Beach Rugby

Sopot Beach Rugby, czyli największy plażowy turniej rugby w Polsce i jeden z największych w Europie już 3 sierpnia na sopockiej plaży. Wystąpi ponad 30 drużyn, zarówno męskich jaki i kobiecych. O zwycięstwo będą walczyć czynni rugbiści i rugbistki, oldboje, amatorzy, a nawet przedstawiciele innych dyscyplin sportu, dla których rugby na plaży to nie tylko zabawa, ale także świetny trening uzupełniający. Start turnieju o godz.11.00.

Zapraszamy na XXXIV Sopot Molo Jazz Festival

Festiwal odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2019 roku w zabytkowej muszli koncertowej na najdłuższym drewnianym molo w Europie i po raz pierwszy został zorganizowany w 40-tą rocznicę I Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Jazzowej – Sopot ‘56, od którego rozpoczęła się oszałamiająca kariera muzyki jazzowej w Polsce i tzw. Krajach Demokracji Ludowej. Założenia programowe festiwalu od tego czasu stopniowo ewoluowały i dzisiaj sprowadzają się do: przekonanie wczasowiczów, którzy przeważnie nigdy nie mieli kontaktu z tą muzyką, że „nie taki jazz straszny jak go malują”, prezentacji najciekawszych wykonawców jacy pojawili się w minionym sezonie na polskiej scenie jazzowej oraz promocji aktualnych dokonań trójmiejskiego środowiska jazzowego i rewitalizacji dorobku muzyków o gdańskich korzeniach. Warto dodać, że tak jak przed sześćdziesiąt lat temu, nieodłącznym elementem Sopot Molo Jazz Festival jest pochód nowoorleański, którego trasa poprowadzi całą długością słynnego, sopockiego deptaka (ul. Bohaterów Monte Cassino) oraz jam-sessions. Wejście na wszystkie wydarzenia za darmo!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...