Aktualności

Sopocki dworzec – przyjazna przestrzeń miasta

Nowy dworzec z powodzeniem służy mieszkańcom i turystom. Stał się miejscem lubianym, Sopoteka i lokale gastronomiczne są chętnie odwiedzane nie tylko przez sopocian. Ostatnio formalnie został zakończony cały proces inwestycyjny. Jego ostatnim etapem było przekazanie na własność spółce PKP powierzchni przeznaczonej do bezpośredniej obsługi podróżnych.

Poczuj magię świąt w Sopocie

Odświętnie przystrojone miasto, choinki w przestrzeni miasta, ozdoby, girlandy i kurtyny świetlne – to znak, że nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Nie możemy zagwarantować, że będą śnieżne, czy mroźne, ale zrobiliśmy wszystko by w Sopocie były bajkowo pięknie.

Prawie 4 mln zł dla rowerzystów. Nowe inwestycje unijne w Sopocie

Dobra wiadomość dla mieszkańców województwa i turystów, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Sopot otrzyma 3,8 mln zł dofinansowania ze środków unijnych, za które rozbuduje ścieżki rowerowe i utworzy nowe miejsca postojowe dla rowerzystów.

W Sopocie oddychaj pełną piersią!

Bycie uzdrowiskiem zobowiązuje. W Sopocie to zobowiązanie traktujemy bardzo poważnie, stąd wiele działań mających na celu poprawę jakości powietrza w kurorcie. Zaowocowały one m.in. drugim miejscem Sopotu w rankingu najczystszych miejsc w Polsce, opracowanym przez Polski Alarm Smogowy, który przeanalizował dane z roku 2016 zebrane przez stacje pomiarowe Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

XXXV sesja Rady Miasta Sopotu - ceny wody i apel

Podczas nadzwyczajnej sesji sopoccy radni jednogłośnie odrzucili nową taryfę opłat za wodę i ścieki zaproponowaną przez Saur Neptun Gdańsk. Wg propozycji SNG cena wody w Sopocie miała wzrosnąć pierwotnie o 4,7 proc, a w drugiej propozycji o 1,6 procent.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...