Aktualności

Katowicki Kurort Muzyczny w Sopocie

Katowice to miasto, które na przestrzeni ostatnich lat przemysł ciężki z sukcesem zamieniło na przemysł kultury. Dysponuje jedną z najciekawszych w Polsce ofert muzycznych, proponując odbiorcom wiele interesujących koncertów i festiwali, prezentujących najciekawsze współcześnie zjawiska muzyczne. Sopot, miasto otwarte na nowe trendy w kulturze i sztuce, wykorzystując swoją wieloletnią współpracę z Katowicami w dziedzinie kultury uznało, że listopadowe wieczory w sopockich klubach to odpowiedni moment, by uważniej przyjrzeć się, albo raczej posłuchać tego, co obecnie w sferze muzyki dzieje się na Śląsku. A stanie się to możliwe za sprawą cyklu koncertów Katowicki Kurort Muzyczny. Start 4 listopada.

Partnerstwo publiczno-prywatne szansą na rozwój miasta

Partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) jest jedną z możliwości realizacji zadań publicznych. Podstawą PPP jest podział zadań między partnerem prywatnym i publicznym oraz wykorzystanie wiedzy i umiejętności, tak, by wspólne przedsięwzięcie czy inwestycję zrealizować efektywnie i z korzyścią dla społeczeństwa.

Sopocko-zakopiańskie wymiany młodzieży

Tydzień na Podhalu wypełniony wycieczkami do pięknych miejsc, spotkaniami z ciekawymi ludźmi i oczywiście dobrą zabawą – oto bilans majowego wyjazdu 32 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Sopocie do Zakopanego. We wrześniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Zakopanego odwiedzili Sopot.

Piosenki Romualda Lipko w nowej odsłonie

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie zaprasza do wzięcia udziału w VI edycji Konkursu Wokalnego „Piosenki Romualda Lipko”, którego finał odbędzie się 27 listopada 2017 r. w MDK. Zgłoszenia można nadsyłać do 18 listopada.

JumpOFF Hipodrom trwa

Na sopockim Hipodromie trwa sezon halowy. Od początku października, w kolejne weekendy rozgrywane są zawody jeździeckie w ramach cyklu JumpOFF Hipodrom. Najbliższy weekend jeździecki już 4 i 5 listopada.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...