Aktualności

Dzień wolnej sztuki

Muzea mają inspirować, a nie męczyć – dlatego proponujemy Państwu DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI w sobotę 18.04 o godz. 12:00, wstęp bezpłatny. Muzeum Sopotu ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8, Sopot.

Zmiany w organizacji ruchu w dniach 11 i 12 kwietnia

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w związku z przebudową ulicy 23 Marca i koniecznością ułożenia warstwy ścieralnej jezdni ulicy 23 Marca na odcinku od ul. Księżycowej do SM „Przylesie”, w dniach 11-12 kwietnia 2015 (sobota i niedziela) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Inauguracja sezonu rowerowego i aktywności na świeżym powietrzu

Prezydent Miasta Sopotu i MOSiR Sopot zapraszają na inaugurację sezonu rowerowego na Sopockich Błoniach. Wydarzenie odbędzie się 26 kwietnia w godzinach 11:00-14:00, w Sopocie, na nowo zagospodarowywanych Błoniach przy ul. Polnej.  

Targi Sztuki

  Koło Naukowe Strateg oraz Zatoka Sztuki zapraszają na pierwszą odsłonę Targów Sztuki w ramach projektu Alegoria Kultury Trójmiejskiej. Podczas dwudniowej imprezy mieszkańcy Trójmiasta będą mieli możliwość nabycia unikatowych dzieł sztuki i odzieży, wykonanych przez debiutujących artystów z regionu. Około 40 wyselekcjonowanych trójmiejskich debiutantów wystawi swoje dzieła podczas dwudniowych Targów Sztuki. Jest to jedyna impreza w regionie, podczas której będzie można obejrzeć dokonania młodych twórców - obrazy, grafiki, fotografie, odzież, w ramach jednej przestrzeni wystawowej. W gronie wystawców znajdą się m.in. studenci ASP oraz absolwenci Zespołu Szkół Plastycznych wyłonieni przez artystę plastyka Ewę Manuszewską. Inne uznane artystki trójmiejskie, które wesprą projekt: Agnieszka Nagórska - odpowiedzialna za aranżację wystawy oraz fotograf, dyrektor kreatywna i wykładowca ASP Małgorzata Popinigis i od wielu lat związana z trójmiejską sceną artystyczną, dr Anna Reinert.  

Sopockie inicjatywy na rzecz zwierzaków ze schroniska

Już 12 kwietnia o godz. 13 odbędzie się Koncert charytatywny na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sopocie. Każdy, kto chce ciekawie spędzić czas i posłuchać dobrej muzyki powinien być tego dnia w Młodzieżowym domu Kultury w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...