Aktualności

Unia sfinansuje naukę angielskiego

  Od 2 do 9 kwietnia 2015 roku Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni rozpoczyna rekrutację na szkolenie „Pracownik biurowy z językiem angielskim”. O staż mogą starać się bezrobotni mieszkańcy Sopotu, ponieważ kurort organizacyjnie podlega PUP w Gdyni. Projekt „Stażyści na językach” skierowany jest do osób bezrobotnych, w wieku do 30 roku życia zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni. Jego celem jest trwałe i efektywne podwyższenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim i zdobycie kwalifikacji zawodowych.

TriMUN startuje w Sopocie

Kryzys Irański, znęcanie się nad kobietami w Islamskiej Republice Pakistanu, międzynarodowa polityka wobec Państwa Islamskiego, polepszenie bezpieczeństwa pielgrzymów podróżujących do mekki – to tylko niektóre tematy które będą poruszane na trójmiejskiej symulacji obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych Tricity Model United Nations (TriMUN), organizowanej przez część klasy matury międzynarodowej International Baccalaureate z III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni.Delegatami będzie 150 ambitnych uczniów z całej Polski i świata, którzy podczas debat będą musieli się wykazać zarazem myśleniem strategicznym, wykraczającym poza granice własnego kraju, jak i empatią oraz zrozumieniem potrzeb społeczności międzynarodowej. To także okazja do udoskonalenia swoich kompetencji językowych (język angielski jest jedynym obowiązującym podczas obrad), zdobycia cennego doświadczenia dyplomatycznego, jak i poszerzenia wiedzy z zakresu szeroko pojętych stosunków międzynarodowych.

Festiwal Literacki Sopot

Z ogromną radością informujemy, że Festiwal Literacki Sopot został nominowany do nagrody Pomorskie Sztormy ! Laureatów nagrody poznamy, 8 kwietnia podczas uroczystej gali w Teatrze Szekspirowskim.

Płukanie magistrali wodociągowej

  Saur Neptun Gdańsk S.A. informuje o okresowym, planowanym płukaniu sieci wodociągowej w dniach 16-28.03.2015r., w godz. 22:00 - 6:00, na terenie dolnego tarasu miasta Sopotu. Prace związane z płukaniem sieci wodociągowej prowadzone są w trosce o najlepszą jakość dostarczanej wody.   W związku z prowadzeniem prac mogą wystąpić zaburzenia w dostawie wody, okresowe przebarwienia wody, spadki ciśnienia lub nawet braki wody. W czasie trwania płukania magistrali, w miarę potrzeb, podstawiane będą beczkowozy z wodą. Po zakończeniu prac mogą wystąpić zabarwienia wody związkami żelaza. Przepraszamy odbiorców wody za wszelkie utrudnienia.

SOPOCIANIE SOPOCIANOM 1%

  Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Urząd Miasta Sopotu zachęcają sopocian i sympatyków miasta do przekazywania 1% należnego podatku na rzecz lokalnie działających organizacji pożytku publicznego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...