Aktualności

VIII Festiwal Between.Pomiędzy

W dniach od 15 do 21 maja br. odbędzie się ósma edycja festiwalu Between.Pomiędzy. Temat przewodni to: „Short forms. Fragmenty”. Wszystkim działaniom prowadzonym w ramach festiwalu przyświeca pomysł, by badania akademickie nad literaturą i teatrem prowadzone na Uniwersytecie Gdańskim wprowadzać w sposób praktyczny w przestrzeń publiczną. Właśnie dlatego festiwal promuje współpracę między doświadczonymi badaczami i uznanymi artystami a studentami, doktorantami, teatrami studenckimi oraz kołami naukowymi.

Skarga na działanie telewizji publicznej

Prezydent Sopotu wystosował pisma do Rady Etyki Mediów oraz Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na brak rzetelności w materiale „Kontrowersje wokół parkingu w parku”. Tym samym wyraził sprzeciw manipulacjom zawartym w materiale oraz zaburzeniem zasady równowagi stron.

Sprostowania nieprawdy

Dziś, 10 maja 2017 roku zostały wysłane drogą elektroniczną dwa wnioski o sprostowanie materiałów audiowizualnych wyemitowanych przez TVP zawierających nieprawdziwe lub niepełne informacje, a które ukazały się w dniach 8 i 9 maja. Wersja drukowana sprostowań została wysłana pocztą tradycyjną.   sprostowanie dot. repatriantów sprostowanie dot. budowy parkingu

Kulturalnie i na sportowo, czyli Sopocka Majówka 2017

Sopocka Majówka w tym roku obfitowała w bardzo wiele różnorodnych wydarzeń. Mieszkańcy Sopotu i goście, którzy zaplanowali sobie majówkowy pobyt w kurorcie, z całą pewnością nie mogli się nudzić. Oferta kulturalna, rekreacyjna i sportowa była naprawdę imponująca i mimo „umiarkowanej” pogody przyciągnęła tłumy odwiedzających.

Odejście wieloletniego pracownika

W kwietniu odszedł na zasłużoną emeryturę strażnik Ryszard Ochocki. Przez 19 lat otrzymał wiele wyróżnień i nagród służbowych. Pan Ryszard cechował się w swojej pracy cierpliwością, starannością ale przede wszystkim wielkim zaangażowaniem i poświęceniem dla służby. Za wieloletnią pracę podziękował mu Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski, komendant Tomasz Dusza i Zastępca Komendanta Paweł Zgliński. Najserdeczniejsze życzenia w dalszej drodze życia, dużo zdrowia życzą koleżanki i koledzy z pracy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...