Aktualności

Umowa z GPEC – oszczędności dla Sopotu

Podpisanie umowy na dostawy ciepła sieciowego dla budynku Urzędu Miasta Sopotu, spowoduje oszczędności na poziomie 26% - wynika z najnowszych wyliczeń. Do 31 grudnia br. sopocki magistrat zostanie podłączony do sieci ciepłowniczej. Prócz Urzędu do systemu sieci ciepłowniczej przyłączonych zostanie 6 obiektów użyteczności publicznej w kurorcie: Zespół Szkół Specjalnych nr 5, Zespół Szkół z ul. Książąt Pomorskich, Przedszkole nr 1, Zespół Szkół Handlowych, Centrum Kształcenia Ustawicznego i SP ZOZ na ulicy Chrobrego.   Do sieci GPEC podłączony zostanie również kompleks dworcowy.To dopiero początek. Kolejnym krokiem będzie rozbudowa sieci ciepłownicze w Górnym Sopocie. Znacząco wpłynie to na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców i spowoduje spadek CO2 w całym mieście. Ważne jest – dla każdego gospodarstwa domowego – planowane obniżenie kosztów ciepła dla mieszkańców Górnego Sopotu. Szacowane oszczędności dla mieszkańców Górnego Sopotu to około 3 mln złotych rocznie. Jeśli projekt otrzyma dofinansowanie z UE, gwarantuje to szybką realizację całego zadania do końca 2016 roku.  

Sopot drugi w rankingu jakości miejskiego życia

  Sopot zajął drugie miejsce, zaraz po Warszawie w rankingu jakości miejskiego życia zrealizowanym przez tygodnik Polityka!  

Pomagamy Marysi

Mała sopocianka, Marysia Lavayen urodziła się z poważną wada serca oraz wadą genetyczną Zespół Di Gorgea. Była już dwukrotnie operowana, a teraz czeka ją całościowa korekta serca. Operacja zaplanowana jest na grudzień tego roku w Niemczech. Rodzice Marysi cały czas gromadzą na nią środki. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wraz z Marcinem Stefańskim (kapitan koszykarzy Trefl Sopot) zorganizowali razem z Fundacją Trefl akcję wspólnego skoku do wody z sopockiego mola. Aby móc skoczyć,  należało wpłacić pieniądze na konto chorej dziewczynki. Radni Platformy Obywatelskiej i Samorządności Sopot kwestowali na ten cel podczas Koncertu dla mieszkańców w Operze Leśnej. Do akcji dołączyło się Kąpielisko Morskie Sopot , które za każdy skok dołożyło od siebie 50 zł na operację Marysi. Także Hotel Haffner przelał na konto malej sopocianki 2000 zł! Pieniądze będą także zbierane 11 listopada podczas akcji Światełka dla Polski (lampiony na sopockiej  plaży i koncert w muszli na molo) oraz podczas Biegu Niepodległości w Gdyni.    

Kto najlepiej zna Sopot? Trójka zaprasza do zabawy!

  Trójka - Program III Polskiego Radia rzuca wyzwanie tym, którzy Sopot znają najlepiej. Aby wziąć udział w radiowym konkursie, który rozstrzygnie się 11 listopada, wystarczy wejść na stronę internetową Trójki i przygotować się do odpowiedzi na podane pytania. Zapraszamy do zabawy!  

11 listopada w Sopocie

  Wspólnie uczcijmy Narodowe Święto Niepodległości. We wtorek, 11 listopada zapraszamy mieszkańców Sopotu by radośnie uczcili 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach zaborów.   W programie: 12.30-13.00 komenda Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie – uroczyste wręczenie nagród dla Policjantów i Strażaków, którzy w ostatnim czasie uczestniczyli w akcjach zakończonych sukcesem (m.in. zatrzymanie sprawców przestępstwa – osób podejrzanych o posiadanie środków odurzających, sprawców rozboju oraz ratownika medycznego który uratował życie osobie poszkodowanej). Podczas uroczystości Prezydent przekaże służbom sprzęt Zintegrowanego Systemu Ratowniczego Miasta Sopotu, zakupionego z budżetu Miasta (z tegorocznych wpływów z turystyki) – zapraszamy media, bez udziału publiczności13.00-13.30 przejazd zabytkowych pojazdów strażackich (ul. Bohaterów Monte Cassino) od placu Konstytucji do Placu Przyjaciół Sopotu13.30-15.00 pokazy pojazdów zabytkowych, pokazy sprzętu strażackiego, szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych (Plac Przyjaciół Sopotu)14.00 mecz charytatywny na rzecz sopockiego hospicjum pomiędzy dziennikarzami, nauczycielami, sopockimi urzędnikami i Grupą Trefl (boisko MOSiR, ul. 23 Marca)18.00 uroczysta Msza Św. w kościele Św. Jerzego 19.30 złożenie wiązanek i kwiatów po pomnikiem „Martyrologii Mieszkańców Sopotu” Światełka dla Polski:16.00 koncert zespołów szkolnych, występ chóru Continuo (muszla koncertowa przy molo)17.30 wypuszczenie lampionów z życzeniami dla Polski z sopockiej plaży

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...