Aktualności

Sukces sopockiego sportu młodzieżowego

Sopot zajął I miejsce w Polsce w Systemie Sportu Młodzieżowego 2012 w klasyfikacji gmin z liczbą mieszkańców 20 – 50 tys. mieszkańców.  Nagrody na podstawie wyników w sporcie młodzieżowym przyznaje Minister Sportu i Turystyki.

Festyn Matematyczny dla sopockich przedszkolaków

12 czerwca 2015 r. w godz. 9:00 – 14:00 na hali sportowej „100-lecia” Zespołu Szkół Nr 3 w Sopocie przygotowane zostanie 10 stanowisk – ogródków matematycznych. Na każdym z nich na sopockie przedszkolaki w wieku 5-7 lat będą czekały różne wyzwania, gry matematyczne np.: Tangramy, Sudoku, Łamigłówki czy Arytmetyczny Pociąg. Zadania rozwijające wyobraźnię geometryczno-przestrzenną, rozbudzające u najmłodszych zainteresowania matematyką.

Młyńska nagrodzona

Sopocki Model Ekonomii Społecznej został wyróżniony na arenie międzynarodowej. Jury REVES Excellence Award 2015 składające się z przedstawicieli Parlamentu Europejskiego, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, Międzynarodowej Organizacji Pracy, OECD i Social Economy Europe docenili partnerskie działania podejmowane na rzecz ekonomii społecznej w Sopocie.

VII Europejski Tydzień Sportu dla wszystkich

SOPOT SWIĘTUJE 70-LECIE ASP - UCZELNI, KTÓRA TU MIAŁA SWÓJ POCZĄTEK

15 października 1945 r. zainaugurowano działalność Instytutu Sztuk Plastycznych w pięknej Willi Bergera w Sopocie. Pomysłodawcami przedsięwzięcia było kilku zaprzyjaźnionych ze sobą artystów - Janusz Strzałecki, Krystyna i Juliusz Studniccy, Hanna i Jacek Żuławscy oraz Józefa i Marian Wnukowie. Tak rozpoczęła się historia gdańskiej ASP. Z okazji 70-lecia jej powstania Miasto Sopot przygotowało wydarzenia artystyczne upamiętniające sopockie korzenie uczelni.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...