Aktualności

Hipodrom w przebraniu, czyli świąteczne zawody jeździeckie

Grudniowe zawody konne na sopockim Hipodromie tradycyjnie rozgrywane są w świątecznej oprawie i atmosferze. Tym razem w ramach zawodów w skokach przez przeszkody zawodnicy wystartują m.in. w konkursie przebieranym, a imprezie towarzyszyć będzie jeździecki jarmark bożonarodzeniowy i wspólne ubieranie choinki. Hipodrom zaprasza w sobotę i niedzielę, 16 i 17 grudnia, wstęp jest wolny.

Drugie urodziny Sopoteki – będzie koncert i tort!

Każdego dnia ponad 700 osób odwiedza Sopotekę, nowoczesną bibliotekę multimedialną, miejsce spotkań, wykładów, koncertów, warsztatów… 19 grudnia będzie okazja do świętowania 2. urodzin tak lubianego przez sopocian miejsca. Wystąpi Krystyna Durys, nie zabraknie urodzinowych słodkości.

Każdemu przyda się Zdrowa Sobota

Słuchobus, eksperci z centrum okulistycznego czy spotkanie z trycholog – program 3. edycji Zdrowej Soboty wygląda bardzo ciekawie. 16 grudnia w ERGO ARENIE, w godz. 10.00-16.00, będzie można m.in. wziąć udział w spotkaniach edukacyjnych, dotyczących współczesnych problemów i sposobów pozwalających zmniejszyć napięcie i stres. Wstęp jest wolny.

Sopoccy licealiści z uniwersyteckim wsparciem

Porozumienie o współpracy pomiędzy II Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie i Uniwersytetem Gdańskim podpisali dr hab. Tadeusz Dmochowski, dziekan Wydziału Nauk Społecznych UG oraz Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Uroczystość odbyła się 12 grudnia na Wydziale Nauk Społecznych UG.

Sopocki model wolontariatu sąsiedzkiego

Przedstawiamy Sopocki model wolontariatu sąsiedzkiego, który jest efektem półrocznej pracy ośmioosobowego zespołu eksperckiego oraz półrocznego pilotażowego wdrażania. Model wolontariatu sąsiedzkiego jest narzędziem uniwersalnym, może stać się inspiracją dla stworzenia rozwiązań wspierających niesamodzielne osoby starsze. Zachęcamy do lektury!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...