Aktualności

Sopot przyjmuje i zaprasza repatriantów z Kazachstanu

10 osób, 3 rodziny polskiego pochodzenia z Kazachstanu przyjadą w tym roku do Sopotu. Pierwsza – młode małżeństwo z czteroletnim synkiem przeprowadzi się do Sopotu najpóźniej w lipcu.

Ostatni dzwonek na składanie projektów do BO Sopot

Tylko do 30 kwietnia można składać projekty do Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Czekamy na Państwa propozycje i pomysły. Wniosek można złożyć przez system internetowy na stronie www.sopot.pl/bosopot. Jesli nie mają państwo pomysłu, warto zajrzeć do katalogu inspiracj.  

SOPOCKA MAJÓWKA

Inspirację dla wydarzeń tegorocznej Sopockiej Majówki, stanowi postać i twórczość Janusza Hajduna, kompozytora i pianisty związanego z  Sopotem, absolwenta sopockiej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej i laureata Sopockiej Muzy, szerokiej publiczności znanego z takich przebojów jak "Niech no tylko zakwitną jabłonie" do słów Jerzego Afanasjewa.

Obchody Święta Narodowego 3 Maja

Tegoroczne obchody Święta Narodowego 3 Maja w Sopocie rozpoczną się mszą św. w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele pw. Św. Jerzego o godzinie 18.00. Następnie zaplanowano uroczysty przemarsz z kościoła pod pomnik Armii Krajowej w Parku im. Sanitariuszki Inki, gdzie nastąpi złożenie wieńców i wiązanek kwiatów.

Debata oksfordzka pierwszym wydarzeniem Sopockiego Festiwalu Finansowego

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego starli się z żakami Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w słownej potyczce o tym, czy studia powinny być płatne. Debatę poprzedziło badanie opinii zgromadzonych gości i słuchaczy, które jednoznacznie wskazało, że zgormadzeni są zdecydowanym przeciwnikami odpłatności za studia (105 przeciwników przy 37 głosów za).

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...