Aktualności

Ekologicznie i z dotacją – zmień sposób ogrzewania

W Sopocie od wielu lat prowadzone są działania, by chronić środowisko naturalne, a przede wszystkim poprawić jakość powietrza, którym oddychamy. By było jeszcze lepiej, miasto zachęca właścicieli posesji do likwidacji ogrzewania węglowego oraz gazowego i przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Na ten cel można uzyskać dotację z Urzędu Miasta. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać w styczniu 2018 r.

Monitoring miejski pomógł zidentyfikować podrzucających śmieci

Sopocka Straż Miejska ukarała osoby zaśmiecające miasto. Dzięki systemowi miejskiego monitoringu nadzorem objęto miejsce, w którym w ciągu kilku dni powstało wysypisko śmieci – niewielki plac u zbiegu ulic Podjazd i Kolejowej. Kilkugodzinne przeglądanie zapisów monitoringu pomogło w ustaleniu sprawców zaśmiecania terenu.

Trefl Sopot kontra PGE Turów Zgorzelec

Po wyjazdowym spotkaniu z Rosą Radom (5 listopada) #sercesopotu zmierzy się z zawsze groźnym i silnym PGE Turów Zgorzelec. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 listopada, w hali 100-lecia Sopotu.

Mistrzostwa Europy Supercross po raz pierwszy w Polsce!

18 listopada motocykle crossowe ponownie zagoszczą w ERGO ARENIE. W tym roku możemy spodziewać się spektakularnych wyścigów na torze zbudowanym z 4 tys. ton ziemi, a do tego nie zabraknie także wysokich lotów. Po raz pierwszy w Polsce zawodnicy z Europy i USA powalczą o tytuł Mistrza Europy w Supercrossie.

Uwaga! Nocne zamknięcie przejścia podziemnego

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, iż w nocy z 2 na 3 listopada 2017 r. w godzinach 23.00-5.00 nastąpi zamknięcie przejścia podziemnego pod al. Niepodległości łączącego ul. Bohaterów Monte Cassino oraz ul. 1 Maja w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...