Aktualności

Rowerem przez cały rok,

czyli inauguracja odnowionej trasy rowerowo-rekreacyjnej w SopocieW najbliższą sobotę (8.11) Prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni zapraszają na wspólne jesienne świętowanie początku zimowego sezonu rowerowego. W trakcie inauguracji uroczyście otwarta zostanie nowa trasa rowerowo-rekreacyjna: pięciokilometrowa Pętla Reja, która poprowadzi malowniczymi drogami skraju wysoczyzny morenowej. Wspólny przejazd inauguracyjny rozpocznie się w sobotę 8.11.2014 o godz. 10:45 przy Stawie Reja (skrzyżowanie ulic Reja i Armii Krajowej w Sopocie). Uczestnicy dojadą wspólnie do leśnego parkingu przy leśniczówce Gołębiewo, gdzie przygotowano dla nic moc atrakcji: ognisko z kiełbaskami, tor rowerowy, grę w bule i inne zabawy. Jednym z najważniejszych punktów imprezy będzie konkurs na najlepsze przebranie, którego rozstrzygnięcie zaplanowano około godziny 13-tej.  

Węzeł Karwiny wiąże Gdynię i Sopot

Gdynia i Sopot wspólnie zbudują Węzeł Karwiny na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Prezydenci obu miast w środę 5 listopada 2014 roku podpisali porozumienie, którego celem będzie stworzenie transportowego węzła integracyjnego wokół przystanku PKM Gdynia Karwiny oraz zapewnienie jego prawidłowej dostępności komunikacyjnej z terenów Gdyni i Sopotu.  

O sile, determinacji i granicach – tych prawdziwych i tych w naszej głowie. Rodzicielski DKF

SP ZOZ „Uzdrowisko Sopot”, Urząd Miasta Sopotu oraz Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej zaprasza w czwartek, 06 listopada, godz. 18.00  na film „Mój Biegun”- film o sile i determinacji w przekraczaniu własnych ograniczeń i przeciwności losu. O traumie żałoby, która zostawia ślady i odnajdywaniu nowej orientacji. Opowieść o triumfie ducha, odwadze i przełamywaniu słabości.

Wiecha na dworcu

Na budynku kompleksu dworcowego zawisła wiecha. Oznacza to, że budowa dworca wkracza w ostatnią fazę. Całość zostanie oddana do użytku późną wiosną przyszłego roku.  

Najlepsi uczniowie nagrodzeni przez Prezydenta Miasta

  3 listopada w sali Herbowej nr 36 Urzędu Miasta Sopotu odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Prezydenta Miasta Sopotu. „Serdecznie gratuluję uczniom, paniom i panom studentom, waszym rodzicom i nauczycielom. Są wśród was młodzi, świetnie zapowiadający się przyszli artyści, są młodzi naukowcy i mistrzowie w wielu dziedzinach. Cieszę się, sopockie szkoły na każdym poziomie wspierają i wychodzą naprzeciw waszym potrzebom, czego dowodem są osiągane przez was sukcesy i znakomite wyniki w testach szóstoklasistów, gimnazjalnych, czy na maturze – mówił podczas uroczystości Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. „Życzę wam, abyście studiowali na najlepszych uczelniach, czerpiąc z całego świata to, co najlepsze, abyście podróżowali i zdobywali doświadczenie w najlepszych firmach, instytutach, teatrach czy laboratoriach. I abyście z tym wszystkim wrócili do Sopotu, w którym sami stwierdzicie, że żyje się najlepiej”.Stypendia wręczono w uznaniu za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne uzyskane przez uczniów i studentów – stałych mieszkańców Sopotu w roku szkolnym i akademickim 2012/2013r.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...