Aktualności

Indeks za wiedzę

  Ósmy finał Olimpiady wiedzy o bezpieczeństwie: „Jestem uczestnikiem ruchu drogowego”, którego gospodarzem była sopocka Straż Miejska,  przeszedł do historii. W gościnnych progach Centrum Konferencyjnego Sheraton w Sopocie, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa, konfrontowali swoja wiedzę w zakresie bezpieczeństwa.         

Święto rugby - zagraj na sopockich błoniach!

28 marca to Międzynarodowy Dzień Rugby.  MKS Ogniwo Sopot, razem z Barbarians Polska organizuje obchody tego święta na sopockich błoniach (ul. Polna, Sopot).

Studenci zrewitalizują Morskie Oko w Sopocie

Po raz piąty Sopot będzie gospodarzem Europejskiego Kongresu Finansowego, który corocznie gromadzi blisko półtora tysiąca uznanych specjalistów  z dziedziny finansów, bankowości, polityki, wybitnych intelektualistów.Europejski Kongres Finansowy to debata o przyszłości bezpieczeństwa i stabilności Unii Europejskiej. Debata o dobrych, rozwiązaniach dla wspólnego sukcesu Polski i Unii. Tegoroczna edycja (22 – 24 czerwca) dotyczyć będzie integracji europejskiej wobec kryzysu bezpieczeństwa.

Sopot najbardziej zielonym miastem w Polsce!

MojaPolis i BIQdata przygotowały ranking najbardziej zielonych miast Polski. Analizowane były wyłącznie największe miasta w Polsce, które są na prawach powiatu. Sprawdzano wielkość powierzchni zajmowanej przez miejską zieleń, czyli przez parki, zieleńce, zieleń osiedlową oraz obszary leśne. Im więcej miejsca zajmują razem w danym mieście, tym wyżej jest ono w rankingu.  

PKO PÓŁMARATON SOPOT

Sopot oficjalnie staje do walki o prawo organizacji Mistrzostw Świata w półmaratonie w 2018 roku. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu będzie organizacja masowej imprezy na dystansie 21,0975 km. 1. PKO Półmaraton Sopot wystartuję w sobotę, 2 maja o godz. 9:00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...