Aktualności

Ekologiczny plac zabaw już powstaje

Na niemal 3 tys. m kw. na sopockich błoniach powstaje ekologiczny plac zabaw. Posadzone już zostały tunele z gałązek wierzbowych, powstaną jeszcze płotki do przeskoków, równoważnie, głazy do wspinaczki,  labirynt  z żywopłotu, hamaki, podest – domek na drzewie, pomosty i  wiele innych elementów z pni i drewna.  

Sopocianie wybrali lokalizację nowego schroniska dla zwierząt

  Od 15 lutego do 20 marca sopocianie głosowali poprzez internet lub tradycyjnie na wybrane miejsce nowego schroniska dla zwierząt. Zdecydowana większość – aż 1580 osób wskazała lokalizację 1 wariant A, czyli przy ul. Malczewskiego za cmentarzem komunalnym po przeciwnej stronie drogi względem osiedla Brodwino.      

Program "Aktywny samorząd” w 2015 roku. Zmiany.

Program "Aktywny samorząd” w 2015 roku. Zmiany. Zarząd PFRON wprowadził korzystne zmiany treści i nowy tekst jednolity dokumentu pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2015 roku. Zmiany dokumentu dotyczą modułu II (pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym).

Pomoc w rozliczeniu PIT dla opiekunów

Stowarzyszenie Po_moc oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie zapraszają opiekunów osób starszych, niesamodzielnych, niepełnosprawnych na spotkanie podczas, którego pracownicy Urzędu Skarbowego w Sopocie będą udzielali bezpłatnych porad podatkowych. Opiekunowie będą mogli uzyskać pomoc w rozliczeniu PIT za 2014 rok. Eksperci podpowiedzą m.in. jakie ulgi i odpisy przysługują osobom niepełnosprawnym, np. na jakich zasadach można skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, jak odliczyć wydatki na sprzęt rehabilitacyjny, na leki czy udział w turnusie rehabilitacyjnym.

Zaproszenie

Urząd Skarbowy w Sopocie i Urząd Miasta Sopotu zapraszają Pracowników Samorządowych i Przedsiębiorców działających na terenie Gminy Miasta Sopotu na spotkanie dotyczące Transformacji Administracji Podatkowej i Programu e-Podatki.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...