Aktualności

Sopocka uchwała krajobrazowa, debata miejska

Miasto Sopot zaprasza mieszkańców, przedsiębiorców oraz branżę reklamową na debatę w sprawie opracowywanej uchwały krajobrazowej, dotyczącej m.in. reklam i szyldów w mieście. Spotkanie odbędzie 20 kwietnia się w Sopotece, w budynku Sopot Centrum przy ulicy Tadeusza Kościuszki 14 o godzinie 18.00. Poprowadzi je Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto (http://inicjatywamiasto.pl), które zajmuje się przekształcaniem przestrzeni publicznej w mieście oraz wzmacnianiem udziału społecznego w pielęgnowaniu i kształtowaniu ładu przestrzennego. Miasto Sopot zaprosiło stowarzyszenie do współpracy przy powadzeniu konsultacji społecznych.

Wielkanocne śniadanie dla potrzebujących

Nawet 250 miejsc znajdzie się przy wspólnym stole z tradycyjnymi wielkanocnymi potrawami, który stanie na dziedzińcu Centrali Diecezjalnej Caritas w Sopocie przy al. Niepodległości 778. W tym roku świąteczne śniadanie dla potrzebujących odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia, o godz. 9.00.

Wystawa - Alfons Klejna - fotograf Pomorza

Alfons Klejna (1935-2010) był wszechstronnym fotografem związanym z Pomorzem. Można powiedzieć, że był artystą znanym, a zarazem nieznanym. Jako fotograf współpracował z wieloma instytucjami, uczelniami, wydawnictwami i muzeami tworząc tysiące zdjęć publikowanych w wielu książkach, czasopismach i albumach.

Zielony Sopot. Badamy chore drzewa

Wiele drzew rosnących na terenie Sopotu to okazy 100 czy 200-letnie. Dotyczy to takich miejsc jak: Wąwóz Elizy, skarpa sopocka, Park Północny, Park Południowy i inne np.: Parkowa,  Sępia, Malczewskiego, Kościuszki czy 3 Maja. Są to często bardzo cenne przyrodniczo, długowieczne buki zwyczajne i dęby szypułkowe. Ich stan nie zawsze jest dobry, a czasami stanowi wręcz realne zagrożenie dla życia i zdrowia przechodniów. Dlatego miasto przeprowadziło  - przy użyciu tomografu dźwiękowego – ekspertyzę dendrologiczną drzew w wybranych rejonach, przede wszystkim na Skarpie Sopockiej.

Zielony Sopot. Odtwarzamy szpalery drzew

Do końca tygodnia na 3 ulicach w centrum Sopotu: Władysława IV, Lipowej i 3 Maja służby miejskie sadzić będą drzewa. Sadzenie odbywać się będzie w ramach rewaloryzacji historycznych szpalerów  przyulicznych. Po świętach, w kolejnym tygodniu, nasadzenia obejmą również ulicę Kościuszki. Wiosną posadzonych będzie 80 drzew, będą to: lipy, miłorzęby i kasztanowce. Wsadzane będą już „dorosłe” okazy, o wysokości między 4 a 5,5 metra, a obwodzie między 20 a 25 cm. Koszt nasadzeń, wraz z 3-lenią ich pielęgnacją powinien zamknąć się w kwocie ponad 91 tys. zł. Brutto. Druga tura nasadzeń odbędzie się jesienią br.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...