Aktualności

Najładniejsza posesja w mieście – ruszają konkursowe zmagania

Ukwiecone balkony, zagospodarowane podwórza, odtworzone ogrodzenia, odnowione elewacje, to efekt pracy sopocian, który poprawia wizerunek nie tylko najbliższego otoczenia posesji, ale i całego naszego zielonego miasta. Prezydent Sopotu zaprasza mieszkańców kurortu do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu na najładniejszą posesję. Na zgłoszenia czekamy do końca lipca.

Pierwsze w Trójmieście kabiny odkażające działają już w sopockim pogotowiu

W Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Sopocie nad bezpieczeństwem epidemicznym personelu ratunkowego i pacjentów od 29 maja czuwają… dwie kabiny odkażające do stosowania na zewnątrz. Koszt obu to blisko 40 tys. zł.

Polskie miasta gotowe na turystów

Od kilkunastu dni hotele, restauracje i atrakcje turystyczne w całej Polsce przystosowują się do nowych regulacji i wracają do działalności. Polskie miasta biorące udział w kampanii #CityWillWait już nie czekają, a są gotowe na bezpieczne przyjęcie powracających turystów. Dlatego akcja będzie kontynuowana pod hasłem #CityIsReady #JesteśmyGotowi.

Sopocki Teatr Ubogi Relacji na festiwalu online

Sopocki Teatr Ubogi Relacji będzie można zobaczyć 1 czerwca online w dwóch spektaklach na dwóch różnych spotkaniach teatralnych. Ze względu na pandemię wydarzenia artystyczne zostały przeniesiony do sieci.

Generalny remont placu zabaw dla maluchów

Odmrażane są kolejne sfery naszego życia: możemy iść do restauracji, wkrótce do kina i na siłownię, niedługo również place zabaw wypełni śmiech bawiących się dzieci. Staramy się do tego przygotować, m.in. remontując i przebudowując plac zabaw dla maluchów, który znajduje się w parku Północnym.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...