Aktualności

Strażnicy miejscy skontrolują piece węglowe

W 2019 roku funkcjonariusze sopockiej Straży Miejskiej 58 razy kontrolowali paleniska w piecach domowych. W wyniku tych czynności nałożono 15 mandatów karnych w związku z ujawnieniem spalania odpadów. Kontrole będą prowadzone także w nowym roku.

Zwiedzanie Art Inkubatora

Kto jeszcze nie odwiedził przyszłej siedziby Art Inkubatora, może to nadrobić w sobotę, 14 grudnia. Będzie można zwiedzić zabytkowy pałacyk i dawną wozownię, w której znajdzie się biblioteka. Początek spaceru o godzinie 11.00.

Rodzinne warsztaty świąteczne w PGS

Państwowa Galeria Sztuki zaprasza dzieci wraz z opiekunami na przedświąteczne warsztaty rodzinne. W trakcie zajęć uczestnicy będą wykonywać drewnianą choinkę w stylu skandynawskim, którą każdy będzie mógł ozdobić własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Zajęcia odbędą się 21 grudnia, początek o godz. 11.00. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Sopockie Miasteczko Noworoczne i zabytkowa karuzela – moc atrakcji aż do 6 stycznia

W tym roku zapraszamy sopocian i gości odwiedzających kurort do Sopockiego Miasteczka Noworocznego, czyli jarmarku w nowej, ciekawej odsłonie. Od 28 grudnia do 6 stycznia, w godz. 13.00-22.00 na pl. Przyjaciół Sopotu będą rozstawione kramy, w których będzie można kupić świąteczne przysmaki, tradycyjne zimowe napoje, artykuły spożywcze, pamiątki i produkty eko. Centrum miasteczka rozkręci zabytkowa wenecka karuzela, która już od 18 grudnia będzie bezpłatnie wozić dzieci.

I Ty możesz zostać asystentem osoby niepełnosprawnej

Jesteś osobą empatyczną, sumienną, otwartą? Lubisz pracować z ludźmi? Masz doświadczenie w pracy z osobą z niepełnosprawnością? Zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie i zostań asystentem osobistym osoby niepełnosprawnej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...