Aktualności

O mobilności i doradztwie zawodowym – seminarium online

Doradców zawodowych, nauczycieli, edukatorów oraz wszystkie osoby zainteresowane wspieraniem młodych ludzi w rozwoju kompetencji potrzebnych do sprawnego poruszania się po dynamicznie zmieniającym się rynku pracy, Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Sopocka Sieć Doradztwa Zawodowego zapraszają na seminarium, które odbędzie się online 28 stycznia w godz. 11.00-13.00. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Rusza budowa najdłuższego woonerfu w Polce – zmiany organizacji ruchu

Rozpoczynająca się przebudowa kwartału ulic: Parkowa – Kordeckiego – al. Wojska Polskiego – Kilińskiego, to realizacja pierwszej strefy woonerf w Sopocie. Ulice i chodniki zostaną przebudowane tak, aby były bardziej przyjazne dla pieszych, nowe oświetlenie i zieleń poprawią walory estetyczne okolicy. Ważną częścią robót będzie także budowa systemu odprowadzenia wody deszczowej, przebudowa sieci gazowej oraz uporządkowanie pozostałej infrastruktury podziemnej.  

Filharmonia zaprasza na koncerty online

Trwa koncertowy sezon Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Transmisje można znaleźć na profilu FB oraz YouTube PFK Sopot, dostęp jest bezpłatny.

Nadleśnictwo zamknęło szlaban na ul. Reja

Oświadczenie wiceprezydenta Marcina Skwierawskiego w sprawie zamknięcia drogi Reja przez Nadleśnictwo Gdańsk:

Sopoccy strażnicy uratowali zwierzęta

Strażnicy miejscy uratowali 18 kotów i dwa psy przetrzymywane w fatalnych warunkach na jednej z sopockich posesji. Zwierzęta zostały przewiezione do sopockiego schroniska dla zwierząt, jednak z uwagi na ich stan konieczna była konsultacja w klinice weterynaryjnej. Obecnie zwierzęta pozostają pod opieką lekarzy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...