Sopot dostępny

Jak znaleźć pracę – Urząd Pracy przygotował szkolenia dla cudzoziemców

W Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie odbędzie się cykl szkoleń przygotowanych dla uchodźców przez Powiatowy Urząd Pracy z Gdyni. Mowa będzie m.in. o tym, jak bezpiecznie szukać pracy w Polsce, czy jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Sopocianie ze wsparciem szytym na miarę. Projekt deinstytucjonalizacji usług społecznych

Sopot otrzymał grant ze środków europejskich na opracowanie i wdrożenie lokalnego planu deinstytucjonalizacji usług społecznych w mieście. Działania te docelowo sprawią, że sopocianie uczestniczący w projekcie nie będą musieli korzystać z opieki w instytucjach, a dzięki profesjonalnemu wsparciu będą mogli jak najdłużej pozostać w znanym sobie środowisku.

Teatralna Masska AD 2022

Przegląd Teatralny Masska zagości w dniach 14-17 listopada m.in. na deskach sopockich scen Teatru Atelier i Teatru Wybrzeże. Wstęp na spektakle jest wolny. Do oglądania spektakli grup z wielu krajów świata Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji zaprasza także do Internetu.

Wielokulturowy Sopot – kolejne asystentki międzykulturowe pomagają

Od połowy października 2022 r. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie zatrudniło w sopockich szkołach i przedszkolach sześć nowych asystentek międzykulturowych. Dołączyły do trzech, które pracowały w sopockiej oświacie już od ponad roku, jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie.

Integracja dzieci i młodzieży poprzez kulturę i sztukę

Rozstrzygnięty został III konkurs ofert na realizację w Sopocie zadań dotyczących kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji. Na zadanie pn. „Integracja dzieci i młodzieży poprzez kulturę i sztukę” 120 tys. zł przyznano Stowarzyszeniu Na Drodze Ekspresji.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...