Sopot dostępny

Zostań asystentem osoby z niepełnosprawnością

Jesteś osobą odpowiedzialną, życzliwą i otwartą na potrzeby innych ludzi? Posiadasz doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi? Możesz zostać asystentem osobistym osoby z niepełnosprawnością.

Sopot Aktywni Mieszkańcy – skorzystaj z konsultacji

Masz problemy ze znalezieniem pracy, chcesz bezpłatnie skonsultować swoje CV, dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas aplikowania i jak zachować się na rozmowie o pracę? Zapraszamy do rozmowy z doradcą. 22 lutego będzie możliwość spotkania osobistego lub online.

Do PZON w Sopocie w nowych godzinach

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności informuje, że od 11 lutego 2021 r. zmienią się godziny przyjmowania interesantów w Sopocie.

Sopot wspiera osoby niesamodzielne oraz ich opiekunów

Opieka wytchnieniowa, asystent osoby z niepełnosprawnością, wolontariat sąsiedzki czy opracowany właśnie Standard Minimum na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami – Sopot odpowiadając na potrzeby osób niesamodzielnych oraz ich opiekunów wciąż poszerza ofertę wsparcia. Wszystkie propozycje i inicjatywy realizowane przez miejskie instytucje i organizacje mają na celu zapewnienie osobom starszym, z niepełnosprawnością warunków umożliwiających dobrą jakość życia.

Wszyscy mieszkańcy włączeni w życie gminy

W co czwartej pomorskiej rodzinie żyje osoba z niepełnosprawnością. Te osoby oraz ich opiekunowie doświadczają różnych form wykluczenia społecznego. Aby te ograniczenia w różnych obszarach życia minimalizować oraz włączać w życie społeczne każdego mieszkańca, 59 gmin skupionych w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk – Gdynia – Sopot, jako pierwsza metropolia w kraju, przyjęło Standard Minimum na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...