Sopot dostępny

Światowy Dzień Pracy Socjalnej – solidarni z Ukrainą

15 marca obchodzimy Światowy Dzień Pracy Socjalnej. Zupełnie inaczej miały wyglądać obchody tego święta i inne hasło było przygotowane na ten dzień. Ale 24 lutego wszystko się zmieniło. W obecnej sytuacji, hasło może być tylko jedno: Solidarni z Ukrainą.

Sopot uruchomił punkt informacji o pracy dla uchodźców

W budynku Urzędu Miasta przy ul. Marynarzy 4 uruchomiony został punkt, w którym uchodźcy z Ukrainy, którzy w ostatnim czasie trafili do Sopotu, otrzymają informacje dotyczące możliwości podjęcia pracy. Punkt prowadzony jest przez Urząd Miasta Sopotu, Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni.

Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami w ramach programu „Aktywny samorząd 2022"

Od 1 marca ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny samorząd 2022". Osoby z niepełnosprawnościami mogą otrzymać wparcie finansowe m.in. na zakup wózka czy skutera o napędzie elektrycznym, sprzętu komputerowego, dostosowanie samochodu a także pokrycie kosztów kształcenia czy opieki nad dzieckiem.

Dzień Chorób Rzadkich

Luty jest miesiącem, w którym przypominamy o rzadkich chorobach i solidaryzujemy się z osobami, które z rzadką chorobą żyją na co dzień. W ostatnim dniu lutego przypada Światowy Dzień Chorób Rzadkich. W tym roku tego dnia, z inicjatywy organizacji pozarządowych, osób zaangażowanych we wspieranie pacjentów, we współpracy z ośrodkami naukowymi i samorządami miast ruszyła szeroko zakrojona kampania społeczna.

Róża od Świętego Walentego

Zbliżają się walentynki. Św. Walenty był uważany za obrońcę przed ciężkimi chorobami, a z czasem stał się patronem zakochanych i osób chorujących psychicznie. Te dwa wątki łączy akcja Róża od św. Walentego, organizowana 14 lutego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...