Sopot dostępny

Informacja o ofercie na realizację zadania publicznego „Wigilia dla Sopocian”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie otrzymał w trybie pozakonkursowym ofertę Caritas Archidiecezji Gdańskiej na realizację zadania publicznego „Wigilia dla Sopocian”. Oferta wpłynęła 12 grudnia, uwagi można zgłaszać do 19 grudnia 2023 r.

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej

Prezydent Miasta Sopotu ogłosił I otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w 2024 roku i latach kolejnych. Przedmiotem konkursu jest wyłonienie podmiotów, którym zostanie zlecone wykonanie zadania publicznego wraz z udzieleniem dotacji na finansowanie w formie powierzenia i dofinansowanie w formie wspierania jego realizacji wskazanej w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Nieodpłatna pomoc prawna

Przypominamy i zachęcamy osoby potrzebujące do korzystania z nieodpłatnego poradnictwa prawnego, obywatelskiego oraz z mediacji. Z pomocy skorzystać mogą osoby, których nie stać na odpłatną wizytę u prawnika. Specjaliści doradzają m.in. w zakresie spraw rodzinnych, zawodowych, ubezpieczeniowych czy też spadkowych. Świadczą pomoc w sporządzeniu pism urzędowych, wszczynających postępowanie sądowe oraz zwalniających z kosztów sądowych.

32. Finał WOŚP – zostań wolontariuszką/em

Rozpoczęła się rejestracja wolontariuszy i wolontariuszek 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielkoorkiestrowe granie odbędzie się 28 stycznia 2024 r., zebrane środki wspomogą bardzo potrzebne po pandemii leczenie chorób płuc u dzieci i dorosłych.

Dzień Walki z AIDS. Zobacz, gdzie można bezpłatnie i anonimowo zrobić test

Pierwszy dzień grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS – solidarności z osobami chorymi na AIDS. Sopot również włącza się w obchody. 1 grudnia, w godz. 17.00-18.00 na placu przed kościołem św. Jerzego (ul. Tadeusza Kościuszki 1) odbędzie się spotkanie, w trakcie którego zapalone zostaną znicze, ułożone w kształt czerwonej wstążeczki – symbolu solidarności z osobami chorymi. Zachęcamy również sopocian do skorzystania bezpłatnie i anonimowo z szybkiego testu w kierunku HIV, który można wykonać m.in. w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym w Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...