Sopot dostępny

Sport na zdrowie: dla dzieci z niepełnosprawnościami

Zapraszamy dzieci zameldowane w Sopocie do wspólnej, sportowej przygody!

„Sopocianki” – specjalny program pomoże znaleźć pracę

Ruszył nabór do specjalnego programu „Sopocianki”, skierowanego do 10-osobowej grupy kobiet mieszkających w Sopocie, przede wszystkim długotrwale pozostających bez pracy. Program realizowany jest przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni we współpracy z Urzędem Miasta Sopotu.

Pomoc osobom z niepełnosprawnościami przed sądami i administracją publiczną

PEŁNOPRAWNI – to nowy projekt, który wystartował na obszarze woj. pomorskiego, a skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami. Fundacja Instytut Aktywizacji Regionów wdraża pomoc prawną dla osób z niepełnosprawnościami, które zostały niesprawiedliwie potraktowane, a które z uwagi na swoją niesamodzielność nie mogą skutecznie bronić swoich spraw przed sądami i urzędami. Z pomocą przyjdą prawnicy fundacji, którzy zapewnią bezpłatną pomoc prawną – również na etapie postępowania sądowego.

Obsługa osób z niepełnosprawnościami tylko w gdyńskim PUP

Punkt Obsługi Osób Niepełnosprawnych, który mieści się przy ul. Marynarzy 4 w Sopocie, z powodu przejścia w tryb pracy zdalnej zostaje zamknięty.

Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie

Mieszkańcy Sopotu, którzy nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, mogą skorzystać z darmowych porad. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z mediacją działa zaprasza do kontaktu mailowego lub telefonicznego, by umówić się na poradę.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...