Sopot dostępny

Wskaż sopocką organizację pozarządową roku 2022

Do 31 października mieszkańcy Sopotu, organizacje pozarządowe oraz miejskie instytucje mogą nominować wybraną organizację w konkursie o tytuł „Sopocka Organizacja Pozarządowa Roku 2022”.

Sopot Miasto Praw Człowieka

Sopot jest pierwszym miastem w Polsce, które chce uzyskać status Miasta Praw Człowieka i znaleźć się w gronie najbardziej przyjaznych miast Europy. W siedzibie Fundacji Nasz Przyjazny Dom 11 października 2022 r. obyło się pierwsze spotkanie powołanego właśnie do życia Zespołu Sopot Miasto Praw Człowieka.

Nabór członków sopockiej rady organizacji pozarządowych

W październiku tego roku swoją trzyletnią kadencję kończy Sopocka Rada Organizacji Pozarządowych. Rada działa społecznie, jej celem jest rozwój społeczeństwa obywatelskiego Sopotu poprzez reprezentowanie, wzmacnianie i integrowanie sektora pozarządowego oraz animowanie i wspieranie współpracy międzysektorowej.

Bezpłatny program rehabilitacji kardiologicznej „Na układy są rady”

W Pomorskim Centrum Reumatologicznym im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie Sp. z o.o. realizowany jest program rehabilitacji kardiologicznej pn. „Na układy są rady”. Więcej na ten temat będzie się można dowiedzieć 13 października, o godz. 12.00, przy budynku Zakładu Balneologicznego (ul. Grunwaldzka 1-3).

Akademia Don Kichota otwiera swoje drzwi

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji zaprasza na otwarcie Akademii Don Kichota, nowej przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami i doświadczających kryzysów psychicznych. Głównym celem miejsca, gdzie spotykają się ludzie i ich historie, jest wsparcie uczestników w odzyskiwaniu sprawczości i niezależnego życia, co wyraża się w szacunku i rozwoju możliwości pełnienia ról społecznych i zawodowych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...