Sopot dostępny

Bezpłatne porady prawne, obywatelskie lub mediacje

Wszyscy, których nie stać na wizytę u prawnika, mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji.

Odmień swoją głowę! Zapraszamy na Festyn Tolerancji

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji oraz Pomorska Koalicja na rzecz Zdrowia Psychicznego zaprasza mieszkańców Trójmiasta oraz turystów na obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbędą się na przełomie września i października 2022 r. na terenie całego Trójmiasta. Inauguracja wydarzenia, czyli Festyn Tolerancji – odbędzie się 11 września w godz. 12.00-15.00 na skwerze Kuracyjnym przy molo.

Środki finansowe PFRON – informacja dla pracodawców

Urząd Miasta w Sopocie zaprasza pracodawców z terenu Sopotu, zainteresowanych zatrudnieniem osób z niepełnosprawnościami, do ubiegania się o środki finansowe PFRON do wykorzystania w bieżącym roku.

Aktywny samorząd 2022. Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami

Do końca sierpnia osoby z niepełnosprawnościami mogą składać wnioski o przyznanie dofinansowania m.in. na zakup wózka elektrycznego, sprzętu komputerowego czy kursu prawa jazdy. Od 1 września będą mogły składać wnioski na pokrycie kosztów nauki oraz kształcenia w szkole policealnej lub wyższej.

Językowe półkolonie dla dzieci cudzoziemskich w Sopocie

130 dzieci i młodzież wypoczywać będzie na 6 turnusach półkolonii, które Sopot zorganizował w ramach współpracy z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Od 16 do 26 sierpnia w trzech sopockich szkołach podstawowych uczestnicy będą m. in. odwiedzać różne ciekawe miejsca w Sopocie i nie tylko, a przede wszystkim uczyć się języka polskiego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...