Sopot dostępny

Sopot na rzecz kobiet i dzieci – zgłoś swoje pomysły do programów wsparcia

Sopot przygotowuje szeroki pakiet różnorodnych programów wsparcia dla kobiet oraz działania w ramach programu UNICEF „Miasto przyjazne dzieciom”. Zapraszamy mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów, sugestii, potrzeb, które wzbogacą ten katalog działań.

Światowy Dzień Praw Osób Starszych

15 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Praw Osób Starszych. To okazja, by zwrócić uwagę na sytuację osób starszych, na ich potrzeby i codzienne problemy. To przypomnienie, że każdy człowiek ma prawo do szacunku i godnego życia, a szczególną troską należy objąć osoby starsze samotne, niesamodzielne, które wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Sopocianin zagrał w niezwykłym filmie „Amatorzy”

Jedną z głównych ról w pełnometrażowym filmie fabularnym „Amatorzy” zagrał Michał Pniewski, uczestnik Środowiskowego Domu Samopomocy typu B, aktor Teatru Ubogiego Relacji działającego przy sopockim ŚDS. W filmie obok zawodowych aktorów zagrali także artyści z niepełnosprawnością intelektualną.

Świadczenia dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Miasto odwołało się od decyzji wojewody

Po raz kolejny wojewoda pomorski nakazał Sopotowi zwrot części środków z dotacji celowej, wypłaconych przez miasto w latach 2014-2018 opiekunom dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Żądana kwota to niemal 2,5 mln zł. Miasto Sopot wypłaca świadczenie pielęgnacyjne wszystkim opiekunom osób z niepełnosprawnościami, niezależnie od momentu powstania niepełnosprawności.

Samorządy włączają się we wsparcie dla nastolatków przeciwko homofobicznej przemocy

7 na 10 nastolatków LGBT+ w Polsce doświadcza homofobicznej i transfobicznej przemocy. W efekcie połowa nastoletnich osób LGBT+ mierzy się z objawami depresji, 70 proc. ma myśli samobójcze. Kampania „LGBT+ja” jest adresowana do młodzieży i pod hasłami: „Masz we mnie sojusznika”, „Masz we mnie sojuszniczkę” pokazuje, jak wiele może zmienić wspieranie rówieśników LGBT+. W kampanię przygotowaną przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę włączył się także Sopot.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...