Sopot w Metropolii

MEVO rozkręca wiosnę. Startuje nowy sezon rowerowy

Nowe stacje Mevo, kilkaset milionów na metropolitalne inwestycje transportowe w nowej perspektywie unijnej, nowe parkingi i drogi rowerowe, a także kampanie rowerowe w miastach - metropolia rozpoczyna nowy sezon rowerowy. W sobotę 23 marca włodarze Trójmiasta, Żukowa, Rumi i Kosakowa opowiedzieli o rowerowych planach miast.

Nowy pakiet inwestycji metropolitalnych 

Ponad 120 inwestycji i projektów zrealizuje Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot w nowej perspektywie unijnej 2021-2027. Będą to m.in. nowe węzły przesiadkowe, nowa linia tramwajowa, wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży, termomodernizacje szkół i przedszkoli, domy dziennego pobytu dla seniorów oraz wsparcie dla migrantów. OMGGS otrzymał na ten cel ponad 780 mln zł z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza.  

Plan Zrównoważonej Mobilności dla OMGGS

Integracja transportu w całej metropolii, budowa nowych węzłów integracyjnych, linii kolejowych i siatki powiatowych linii dowozowych - takie są główne założenia Planu Zrównoważonej Mobilności dla Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. To dokument, który z szerokiej perspektywy pokazuje najpilniejsze do zrealizowania działania transportowe w metropolii, a dodatkowo jest podstawą do ubiegania się o unijne dotacje.

Wszystkie rowery Mevo już dostępne

System Roweru Metropolitalnego Mevo 2.0 jest już w pełni dostępny. Do dyspozycji użytkowników w 16 pomorskich gminach oddano całą flotę 4 tys. rowerów. 75 proc. z nich to jednoślady elektryczne.

Kolejny etap testów zewnętrznych roweru Mevo 2.0. Opłaty minutowe i ograniczenia czasowe

Drugi etap testów zewnętrznych Roweru Metropolitalnego Mevo 2.0 wkracza w kolejną fazę. Od poniedziałku, 9 października 2023 r. obowiązują ograniczenia czasowe oraz opłaty minutowe. Chcąc dalej korzystać z rowerów, należy zaktualizować aplikację mobilną i uiścić opłatę rejestracyjną. Przestał obowiązywać nielimitowany czas jazdy. Do dyspozycji użytkowników jest darmowy miesięczny abonament. Po jego wykorzystaniu, system zacznie naliczać opłaty.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...