Sopot w Metropolii

Metropolia dobrym miejscem do życia. Jest nas coraz więcej!

Rośnie liczba mieszkańców Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot. W ciągu pół roku przybyło 1125 osób. Na podium jest gmina Żukowo. Główny Urząd Statystyczny opublikował dane, z których wynika, że w pierwszych 6 miesiącach 2021 r. liczba ludności tej gminy wzrosła o 868. To najwięcej w całej Polsce! Wiele metropolitalnych gmin jest „na plusie”.  Poniżej przedstawiamy gminy OMGGS z największym wzrostem liczby mieszkańców.

Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej

II spotkanie w ramach Pomorskiego Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza odbędzie się w formule online, 30 listopada 2021 roku, w godz. 10.00-16.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Pierwsi wykonawcy w przetargach na wspólne zakupy  

Znamy dostawców energii i oleju opałowego oraz usług pocztowych dla metropolitalnych samorządów i ich jednostek. W tym roku po raz 11. samorządy OMGGS przystąpiły do wspólnych zakupów energii elektrycznej, gazu ziemnego, oleju opałowego, usług pocztowych oraz paliwa. Jedno duże zamówienie i silniejsza pozycja negocjacyjna z dostawcami powodują, że uzyskiwane ceny są dużo niższe, niż gdyby każda z gmin i jednostek robiła przetargi samodzielnie.

Wyniki Sopockiego Budżetu Obywatelskiego

Sopot zakończył 11 edycję budżetu obywatelskiego. Udział w nim wzięło 5232 sopocian co jest drugim najwyższym wynikiem w historii sopockiego budżetu obywatelskiego.

Dni Solidarności Klimatycznej 2021, czyli metropolia dla klimatu

Warsztaty rodzinne, spotkania z przyrodnikami i ekologami, plenerowe spektakle teatralne, eksperymenty, piknik i bazar ekologiczny, pokazy filmowe, wystawy, zajęcia online dla szkół, sąsiedzkie rozmowy, a nawet jeżostrefy – wszystko pod jednym hasłem: solidarność klimatyczna. Od 13 do 19 września Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprasza na pierwsze Dni Solidarności Klimatycznej. W ramach DSK odbędzie się cykl ekologicznych wydarzeń w całej metropolii.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...