Sopot w Metropolii

Masz pomysł jak ulepszyć transport publiczny? Zgłoś swoje uwagi do Planu Zrównoważonej Mobilności

Szybszy dojazd do przystanków SKM i PKM, więcej połączeń autobusowych i węzłów przesiadkowych, lepsza koordynacja transportu zbiorowego, międzygminne trasy rowerowe – to rozwiązania, na które w metropolii czekamy od lat. Dzięki Planowi Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, który powstaje na zlecenie OMGGS, samorządy będą mogły ubiegać się o środki europejskie na usprawnienie transportu.  Zapraszamy mieszkańców do zgłaszania propozycji do powstającego dokumentu.

Pokonać kryzys. Kongres Smart Metropolia 2022

„Pokonać kryzys. Projektowanie nowych miast i dzielnic” to hasło jubileuszowej edycji kongresu Smart Metropolia. Gościem specjalnym 10. Smart Metropolii będzie Oleksandr Markushyn, mer Irpienia. Kongres organizowany jest przez Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot w partnerstwie ze Związkiem Uczelni Wyższych im. Gabriela Fahrenheita, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią, Instytutem Metropolitalnym, AmberExpo oraz Gdańskimi Wodami. Odbędzie się w dniach 27-28 października w Gdańsku.

Nie parkuj rowerów przy stacjach Mevo – ruszył częściowy demontaż stacji

Rozpoczął się demontaż części stacji postojowych Mevo. Przez najbliższe miesiące lepiej nie parkować swoich rowerów w tych miejscach. Jeśli stacja musi trafić do wymiany, przypiętym do niej rowerom przyczepiona zostanie wiadomość z prośbą o jego usunięcie. Jeśli tak się nie stanie, sprawa będzie zgłaszana do Straży Miejskiej. Apel skierowany jest również do operatorów hulajnóg, którzy dotychczas korzystali ze stacji. 

Posłowie bezczynni od dwóch lat

Minęły właśnie dwa lata od skierowania projektu ustawy do pierwszego czytania na posiedzeniu Sejmu. Posłowie mimo wcześniejszych obietnic do dziś nie zajęli się projektem. 

Trzecia odsłona Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii

Sprawdź swoją wiedzę i zawalcz o atrakcyjne nagrody, a wszystko w atmosferze zabawy. Trwają zapisy do Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii. Troje najlepszych uczestników otrzyma bonus finansowy w łącznej wysokości 9 tys. zł. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 10 września na 34. piętrze Olivia Star, najwyższego budynku na Pomorzu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...