Sopot w Metropolii

Pozytywna ocena NIK dla Metropolii

Działalność Metropolii przyczyniła się do podniesienia jakości zadań publicznych – to jeden z wniosków zawartych w raporcie Najwyższej Izby Kontroli na temat funkcjonowania Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Pozytywna opinia NIK dla GZM może oznaczać rozpoczęcie prac w Parlamencie nad projektem ustawy metropolitalnej dla Pomorza.

Pomorskie spotkania online dla osób pomagających uchodźcom

Jak włączać imigrantów w życie mieszkańców naszego regionu? Jak mądrze wspierać, gdzie szukać pomocy i jak dbając o innych zatroszczyć się też o siebie? Zapraszamy na „Pomorskie spotkania online” dla osób, które pomagają uchodźcom w zadomowieniu się i zbudowaniu nowego życia w naszym regionie. Spotkania odbywają się cyklicznie na platformie zoom.

Raport: 31 dni wojny w Ukrainie

Samorządowcy z całej Polski podsumowali pierwszy miesiąc wojny na Ukrainie. Raport pokazuje niespotykany wcześniej zryw Polaków, którzy oprócz pomagania Ukraińcom zorganizowali tysiące akcji pomocowych dla mieszkańców Ukrainy. Raport wskazuje pilne postulaty, które są niezbędne, aby kryzys uchodźczy nie przekształcił się w katastrofę humanitarną. Dane zostały zebrane także wśród samorządów Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Szacuje się, że obecnie na Pomorzu przebywa 45 tys. uchodźców z Ukrainy.

Podpisano umowę na nowe Mevo

Firma City Bike Global S.A. z Barcelony uruchomi system roweru metropolitalnego. Do projektu włączyło się 16 gmin Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. W Sopocie będzie 170 rowerów, większość wspomaganych elektrycznie.

Metropolia dobrym miejscem do życia. Jest nas coraz więcej!

Rośnie liczba mieszkańców Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot. W ciągu pół roku przybyło 1125 osób. Na podium jest gmina Żukowo. Główny Urząd Statystyczny opublikował dane, z których wynika, że w pierwszych 6 miesiącach 2021 r. liczba ludności tej gminy wzrosła o 868. To najwięcej w całej Polsce! Wiele metropolitalnych gmin jest „na plusie”.  Poniżej przedstawiamy gminy OMGGS z największym wzrostem liczby mieszkańców.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...