Sopot w Metropolii

Trzecia odsłona Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii

Sprawdź swoją wiedzę i zawalcz o atrakcyjne nagrody, a wszystko w atmosferze zabawy. Trwają zapisy do Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii. Troje najlepszych uczestników otrzyma bonus finansowy w łącznej wysokości 9 tys. zł. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 10 września na 34. piętrze Olivia Star, najwyższego budynku na Pomorzu.

Kolejne gminy rozpoczynają walkę z chaosem reklamowym

Do Sopotu i Gdańska chcą dołączyć Malbork, Kolbudy, Lębork, Gdynia, Żukowo, Stężyca, Rumia, Puck, miasto i gmina Pruszcz Gdański, Władysławowo oraz Jastarnia. Z przestrzeni miejskich mają zniknąć przydrożne billboardy-straszaki, płachty reklamowe czy obdarte słupy ogłoszeniowe. Gminy otrzymują gotowe do wdrożenia zapisy do uchwał krajobrazowych. Wkrótce planowane są konsultacje z mieszkańcami i przedsiębiorcami, a jesienią ruszają metropolitalne szkolenia krajobrazowe dla urzędników.

Pozytywna ocena NIK dla Metropolii

Działalność Metropolii przyczyniła się do podniesienia jakości zadań publicznych – to jeden z wniosków zawartych w raporcie Najwyższej Izby Kontroli na temat funkcjonowania Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Pozytywna opinia NIK dla GZM może oznaczać rozpoczęcie prac w Parlamencie nad projektem ustawy metropolitalnej dla Pomorza.

Pomorskie spotkania online dla osób pomagających uchodźcom

Jak włączać imigrantów w życie mieszkańców naszego regionu? Jak mądrze wspierać, gdzie szukać pomocy i jak dbając o innych zatroszczyć się też o siebie? Zapraszamy na „Pomorskie spotkania online” dla osób, które pomagają uchodźcom w zadomowieniu się i zbudowaniu nowego życia w naszym regionie. Spotkania odbywają się cyklicznie na platformie zoom.

Raport: 31 dni wojny w Ukrainie

Samorządowcy z całej Polski podsumowali pierwszy miesiąc wojny na Ukrainie. Raport pokazuje niespotykany wcześniej zryw Polaków, którzy oprócz pomagania Ukraińcom zorganizowali tysiące akcji pomocowych dla mieszkańców Ukrainy. Raport wskazuje pilne postulaty, które są niezbędne, aby kryzys uchodźczy nie przekształcił się w katastrofę humanitarną. Dane zostały zebrane także wśród samorządów Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Szacuje się, że obecnie na Pomorzu przebywa 45 tys. uchodźców z Ukrainy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...