Sopot w Metropolii

Mevo już na ulicach Sopotu. Mieszkanki i mieszkańcy mogą bezpłatnie testować rower

Rozpoczęły się testy zewnętrzne roweru Mevo 2.0. Mieszkańcy mogą bezpłatnie korzystać z Systemu Roweru Metropolitalnego. Sopocianie mają do dyspozycji 87 rowerów i 28 stacji. Większość pojazdów ma wspomaganie elektryczne.

Czas na Wielki Test o Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot

To już czwarta edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot. W sobotę, 16 września, o godz. 11 na 34. piętrze Olivia Star, uczestnicy zmierzą się z najróżniejszymi pytaniami dotyczącymi regionu. Do wygrania atrakcyjne nagrody pieniężne, a uroku całości dodawać będzie wspaniały widok na panoramę Trójmiasta i Zatokę Gdańską.

Rozpoczęły się testy wewnętrzne systemu Mevo

Wewnętrzne testy systemu ruszyły 16 sierpnia 2023 roku. Podczas rozruchu, weryfikacji zostanie poddane działanie aplikacji mobilnej, systemu IT oraz Centrum Obsługi Użytkowników. Sprawdzana będzie także wygoda i komfort jazdy. 100 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym i 1050 rowerów klasycznych jest w Gdańsku, gotowych do testów, które potrwają 21 dni. Jeśli wypadną pomyślnie, po zakończeniu etapu I, zostanie rozpoczęty rozruch zewnętrzny dla 80 tys. użytkowników.

Przyszłość metropolii. Twój głos jest ważny!

Lepszy transport publiczny, nowe placówki ochrony zdrowia, inwestycje wpływające na poprawę klimatu, wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, działania na rzecz imigrantów czy rozwój nowych miejsc pracy to zadania zapisane w Strategii Rozwoju Ponadlokalnego. Chcesz mieć wpływ jakie inwestycje poprawiające jakość życia mieszkańców metropolii będą prowadzone w najbliższych latach z wykorzystaniem środków europejskich? Zabierz głos i weź udział w konsultacjach społecznych.  

Test wewnętrzny systemu roweru metropolitalnego Mevo 2.0 wstrzymany

Hiszpański operator Mevo 2.0, spółka City Bike Global, zawiesił działanie aplikacji do obsługi systemu roweru metropolitalnego. Próby szybkiego wyeliminowania problemu z aplikacją nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Operator poprosił Obszar Metropolitalny o zawieszenie testów. Zarząd OMGGS przystał na tę prośbę. Od dziś, 22 kwietnia, test wewnętrzny Mevo 2.0 został wstrzymany minimum na kilka dni do czasu, gdy Hiszpanie uporają się z problemem.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...