Sopot w Metropolii

Chcesz mieć wpływ na zmiany w transporcie? Weź udział w konsultacjach społecznych

Jak sprawnie przemieszczać się po Metropolii? Co zrobić by codzienne podróże były szybsze, komfortowe, ale też przyjazne środowisku? Masz pomysł jak usprawnić transport? Weź udział w konsultacjach społecznych. Rusza drugi etap spotkań prowadzonych w ramach prac nad Planem Zrównoważonej Mobilności (SUMP), który obejmie cały Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS). Spotkanie dla mieszkańców Sopotu odbędzie się on-line w czwartek, 16 marca br.

Sejm zastopował Metropolię na Pomorzu 

Posłowie nie chcą powstania Metropolii na Pomorzu. Większość sejmowa zdecydowała o odrzuceniu wniosku o dalsze procedowanie ustawy. W wieczornym głosowaniu bez żadnej dyskusji senacki projekt przepadł. „ZA” było 217 posłów, „PRZECIW” głosowało 229 osób, w tym wszyscy posłowie PiS z Pomorza.

Masz pomysł jak ulepszyć transport publiczny? Zgłoś swoje uwagi do Planu Zrównoważonej Mobilności

Szybszy dojazd do przystanków SKM i PKM, więcej połączeń autobusowych i węzłów przesiadkowych, lepsza koordynacja transportu zbiorowego, międzygminne trasy rowerowe – to rozwiązania, na które w metropolii czekamy od lat. Dzięki Planowi Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, który powstaje na zlecenie OMGGS, samorządy będą mogły ubiegać się o środki europejskie na usprawnienie transportu.  Zapraszamy mieszkańców do zgłaszania propozycji do powstającego dokumentu.

Pokonać kryzys. Kongres Smart Metropolia 2022

„Pokonać kryzys. Projektowanie nowych miast i dzielnic” to hasło jubileuszowej edycji kongresu Smart Metropolia. Gościem specjalnym 10. Smart Metropolii będzie Oleksandr Markushyn, mer Irpienia. Kongres organizowany jest przez Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot w partnerstwie ze Związkiem Uczelni Wyższych im. Gabriela Fahrenheita, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią, Instytutem Metropolitalnym, AmberExpo oraz Gdańskimi Wodami. Odbędzie się w dniach 27-28 października w Gdańsku.

Nie parkuj rowerów przy stacjach Mevo – ruszył częściowy demontaż stacji

Rozpoczął się demontaż części stacji postojowych Mevo. Przez najbliższe miesiące lepiej nie parkować swoich rowerów w tych miejscach. Jeśli stacja musi trafić do wymiany, przypiętym do niej rowerom przyczepiona zostanie wiadomość z prośbą o jego usunięcie. Jeśli tak się nie stanie, sprawa będzie zgłaszana do Straży Miejskiej. Apel skierowany jest również do operatorów hulajnóg, którzy dotychczas korzystali ze stacji. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...