Sopot w Metropolii

Podpisano umowę na nowe Mevo

Firma City Bike Global S.A. z Barcelony uruchomi system roweru metropolitalnego. Do projektu włączyło się 16 gmin Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. W Sopocie będzie 170 rowerów, większość wspomaganych elektrycznie.

Metropolia dobrym miejscem do życia. Jest nas coraz więcej!

Rośnie liczba mieszkańców Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot. W ciągu pół roku przybyło 1125 osób. Na podium jest gmina Żukowo. Główny Urząd Statystyczny opublikował dane, z których wynika, że w pierwszych 6 miesiącach 2021 r. liczba ludności tej gminy wzrosła o 868. To najwięcej w całej Polsce! Wiele metropolitalnych gmin jest „na plusie”.  Poniżej przedstawiamy gminy OMGGS z największym wzrostem liczby mieszkańców.

Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej

II spotkanie w ramach Pomorskiego Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza odbędzie się w formule online, 30 listopada 2021 roku, w godz. 10.00-16.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Pierwsi wykonawcy w przetargach na wspólne zakupy  

Znamy dostawców energii i oleju opałowego oraz usług pocztowych dla metropolitalnych samorządów i ich jednostek. W tym roku po raz 11. samorządy OMGGS przystąpiły do wspólnych zakupów energii elektrycznej, gazu ziemnego, oleju opałowego, usług pocztowych oraz paliwa. Jedno duże zamówienie i silniejsza pozycja negocjacyjna z dostawcami powodują, że uzyskiwane ceny są dużo niższe, niż gdyby każda z gmin i jednostek robiła przetargi samodzielnie.

Wyniki Sopockiego Budżetu Obywatelskiego

Sopot zakończył 11 edycję budżetu obywatelskiego. Udział w nim wzięło 5232 sopocian co jest drugim najwyższym wynikiem w historii sopockiego budżetu obywatelskiego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...