Sopot w Metropolii

Dni Solidarności Klimatycznej 2021, czyli metropolia dla klimatu

Warsztaty rodzinne, spotkania z przyrodnikami i ekologami, plenerowe spektakle teatralne, eksperymenty, piknik i bazar ekologiczny, pokazy filmowe, wystawy, zajęcia online dla szkół, sąsiedzkie rozmowy, a nawet jeżostrefy – wszystko pod jednym hasłem: solidarność klimatyczna. Od 13 do 19 września Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprasza na pierwsze Dni Solidarności Klimatycznej. W ramach DSK odbędzie się cykl ekologicznych wydarzeń w całej metropolii.

Smart Metropolia 2021, czyli kiedy powstanie metropolia na Pomorzu?

Podsumowanie 10 lat współpracy samorządów w ramach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot i 4 lat działalności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jedynej prawnie usankcjonowanej metropolii w Polsce – o tym m.in. będzie IX kongres Smart Metropolia, który 6 września odbędzie się na Polsat Plus Arenie Gdańsk.

Wielki Test Wiedzy o Metropolii. Sprawdź się i wygraj 5 tys. zł 

Jak długi jest Tunel pod Martwą Wisłą, gdzie znajduje się Marina Błotnik – między innymi z takimi pytaniami będą mieli okazję zmierzyć się uczestnicy drugiego Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii, na który wspólnie zapraszają Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot oraz Gazeta Wyborcza Trójmiasto. Test odbędzie się 4 września o godz. 11.00, na 34. piętrze Olivia Business Centre w Gdańsku. Zwycięzca otrzyma 5 tys. zł. Zapisy już ruszyły. 

Rok w sejmowej „zamrażarce”. Samorządowcy OMGGS apelują o ustawę metropolitalną

Po roku bezczynności Sejmu w sprawie ustawy metropolitalnej dla Pomorza, po licznych apelach i głosach poparcia – prezydenci, burmistrzowie, starostowie i wójtowie 59 samorządów zrzeszonych w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk – Gdynia – Sopot piszą list do marszałek Sejmu Elżbiety Witek z prośbą o jak najszybsze zajęcie się projektem ustawy o związku metropolitalnym w województwie pomorskim. „Od decyzji Pani Marszałek zależy dalszy rozwój naszych miast, gmin i powiatów” – czytamy w liście.

Metropolia - dobre miejsce do nauki i pracy

Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita został nowym członkiem wspierającym Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Dołączył do grona kilkunastu instytucji, fundacji i uczelni, które już wcześniej zadeklarowały współpracę z OMGGS. Uroczyste przyjęcie nowego członka odbyło się 12 lipca podczas Rady OMGGS w sopockiej Operze Leśnej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...