Sopot w Metropolii

Posłowie bezczynni od dwóch lat

Minęły właśnie dwa lata od skierowania projektu ustawy do pierwszego czytania na posiedzeniu Sejmu. Posłowie mimo wcześniejszych obietnic do dziś nie zajęli się projektem. 

Trzecia odsłona Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii

Sprawdź swoją wiedzę i zawalcz o atrakcyjne nagrody, a wszystko w atmosferze zabawy. Trwają zapisy do Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii. Troje najlepszych uczestników otrzyma bonus finansowy w łącznej wysokości 9 tys. zł. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 10 września na 34. piętrze Olivia Star, najwyższego budynku na Pomorzu.

Kolejne gminy rozpoczynają walkę z chaosem reklamowym

Do Sopotu i Gdańska chcą dołączyć Malbork, Kolbudy, Lębork, Gdynia, Żukowo, Stężyca, Rumia, Puck, miasto i gmina Pruszcz Gdański, Władysławowo oraz Jastarnia. Z przestrzeni miejskich mają zniknąć przydrożne billboardy-straszaki, płachty reklamowe czy obdarte słupy ogłoszeniowe. Gminy otrzymują gotowe do wdrożenia zapisy do uchwał krajobrazowych. Wkrótce planowane są konsultacje z mieszkańcami i przedsiębiorcami, a jesienią ruszają metropolitalne szkolenia krajobrazowe dla urzędników.

Pozytywna ocena NIK dla Metropolii

Działalność Metropolii przyczyniła się do podniesienia jakości zadań publicznych – to jeden z wniosków zawartych w raporcie Najwyższej Izby Kontroli na temat funkcjonowania Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Pozytywna opinia NIK dla GZM może oznaczać rozpoczęcie prac w Parlamencie nad projektem ustawy metropolitalnej dla Pomorza.

Pomorskie spotkania online dla osób pomagających uchodźcom

Jak włączać imigrantów w życie mieszkańców naszego regionu? Jak mądrze wspierać, gdzie szukać pomocy i jak dbając o innych zatroszczyć się też o siebie? Zapraszamy na „Pomorskie spotkania online” dla osób, które pomagają uchodźcom w zadomowieniu się i zbudowaniu nowego życia w naszym regionie. Spotkania odbywają się cyklicznie na platformie zoom.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...