Sopot w Metropolii

Wybory prezydenckie: Sopot zwyciężył w bitwie o głosy!

Zakończyła się metropolitalna akcja profrekwencyjna #MetropoliaGłosuje. Średnia frekwencja z obu tur wyborów prezydenckich pozwoliła wyłonić zwycięzców. Wśród zwycięzców są: Sopot, Władysławowo i Krynica Morska. Każda z gmin wygrywa 30 tys. zł. 

Metropolia głosuje! Miasta i gminy OMGGS ścigają się o najwyższą frekwencję

90 tys. zł za najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich dla miast i gmin Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot. Jak wygrać? Wystarczy pójść na wybory. Zwycięzcami w każdej z trzech kategorii będą samorządy, w których mieszkańcy najliczniej zagłosują w wyborach prezydenckich. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymają  30 tys. zł i sami zdecydują na co wydać pieniądze. Jak zapowiadają władze miast i gmin – pieniądze trafią do dzielnic, osiedli i sołectw, które najlepiej zmobilizują się do głosowania. 

Zmiany cen biletów metropolitalnych

Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej informuje, że od 1 kwietnia 2020 r. zmienią się ceny biletów metropolitalnych jednoprzejazdowych, jednogodzinnych oraz 24- i 72-godzinnych, cena biletu imprezowego kolejowo-komunalnego i sposób obliczania długości ważności biletu okresowego MZKZG.

Wspólny bilet dla metropolii

Prezydenci Gdyni, Gdańska i Sopotu wypracowali oczekiwane, wspólne rozwiązanie dotyczące jednego biletu obowiązującego na terenie metropolii. Wspólny bilet na wszystkie środki komunikacji publicznej będzie kosztował 150 zł za miesiąc (ulgowy ok. 75 zł). Bilet pozwoli mieszkańcom aglomeracji na swobodne poruszanie się po terenie wszystkich zaangażowanych w nowy projekt gmin. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi mieszkańcom dojazdy do szkoły czy pracy, zwłaszcza gdy odbywają się one pomiędzy miastami i gminami położonymi na terenie całej aglomeracji. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...