Dla branży turystycznej

Coraz bliżej zmian prawnych dotyczących najmu krótkoterminowego

Przedstawiciele Sopotu i Krakowa wczoraj po raz kolejny spotkali się ze Sławomirem Nitrasem, ministrem Sportu i Turystyki oraz Piotrem Borysem, wiceministrem Sportu i Turystyki w sprawie zmian prawnych regulujących kwestie najmu krótkoterminowego. Wspólne wypracowanie nowych rozwiązań to szansa na „ucywilizowanie” tej formy działalności.

Sopot z tytułem Polskiej Marki Turystycznej

Sopot otrzymał tytuł Polskiej Marki Turystycznej. Wręczenie wyróżnień odbyło się w Warszawie we wtorek, 27 lutego 2024 r., podczas rozstrzygnięcia III edycji konkursu Polskie Marki Turystyczne, organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną.

Sopockie Perły rozdane po raz piąty

Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection, No. 5, Sofitel Grand Sopot, Brasswood Fest oraz Projekt Masterki: Babki w kurorcie - to Sopockie Perły roku 2023. Zwycięzcy piątej edycji konkursu otrzymali statuetki oraz nagrody finansowe na kolejne działania promocyjne.

Sopot i Kraków apelują o zmiany w zakresie najmu krótkotrwałego

Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca obowiązki Prezydenta Miasta Sopotu, spotkała się z nowym ministrem Sportu i Turystyki, Sławomirem Nitrasem. Na spotkaniu przedstawiła pismo, przygotowane wspólnie z prezydentem Krakowa, Jackiem Majchrowskim, poruszające problemy związane z najmem krótkotrwałym, które szczególnie dotykają miast turystycznych. Spotkanie miało miejsce 4 stycznia br. w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie.

Sopockie Perły 2023 – doceniamy turystykę!

Od restauracji, hoteli i przestrzeni widowiskowych po produkty, wydarzenia czy inicjatywy społeczne. Goście odwiedzający Sopot uraczeni zostają najrozmaitszymi atrakcjami, które umilają pobyt nad morzem. Różnorodna oferta turystyczna Sopotu sprawia, że rocznie przyjeżdżają tu tysiące turystów. Pragnąc wyłonić i nagrodzić podmioty napędzające potencjał turystyczny miasta, już po raz piąty członkowie Sopockiej Organizacji Turystycznej (SOT) wraz z Kapitułą Konkursową wybiorą laureatów Sopockich Pereł.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...