Dla branży turystycznej

Sopockie Perły 2021. Zgłoś swoją firmę, organizację, projekt

Ruszył nabór do III edycji konkursu Sopockie Perły 2021. W ten sposób Sopocka Organizacja Turystyczna chce wyłonić najciekawsze, nowatorskie i spójne z wizerunkiem Sopotu działania dotyczące rozwoju turystyki przeprowadzone przez firmy, instytucje i organizacje. Miasto Sopot przeznacza 25 tys. zł na nagrody w konkursie, startować można aż w pięciu kategoriach.

Zmiana ustawy o usługach hotelarskich w końcu realna

Ministerstwo Rozwoju i Technologii podjęło działania zmierzające do nowelizacji ustawy o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych. Pojawiła się tym samym realna szansa na zmiany w przepisach.

Nośmy maseczki w pomieszczeniach zamkniętych!

W ostatnich tygodniach obserwujemy ponowny wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w Polsce. Sytuacja w Sopocie, z całą pewnością dzięki wysokiej liczbie zaszczepionych mieszkańców, jest na razie dobra. Jednak w dalszym ciągu uważać musimy wszyscy. Nie każdy ma tak samo wysoką odporność, musimy także dbać o osoby wśród nas, które ze względów zdrowotnych zaszczepić się nie mogły. Dlatego pamiętajmy o konieczności zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak sklepy i urzędy.

Debata „Życie i wypoczynek w kurorcie”

Sopocka Organizacja Turystyczna i Miasto Sopot zapraszają na debatę „Życie i wypoczynek w kurorcie”. Debata odbędzie się w ogrodzie hotelu Sofitel Grand Sopot w czwartek, 9 września, o godzinie 18.00. Chętnych do uczestnictwa obowiązują zapisy. Spotkanie będzie można również śledzić na profilach FB.

Gminy uzdrowiskowe obradowały w Ciechocinku

Dnia 15 lipca 2021 r. w Ciechocinku obradowali przedstawiciele gmin uzdrowiskowych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gmin Uzdrowiskowych RP. Do stowarzyszenia należy obecnie 45 gmin uzdrowiskowych, które posiadają na swoim terenie uzdrowiska lub obszary ochrony uzdrowiskowej, albo też pretendują do uzyskania statutu uzdrowiska.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...