Dla branży turystycznej

Sopockie Perły rozdane. Branża stawia na różnorodność i oryginalność ofert

Znamy zwycięzców w konkursie Sopockie Perły 2021. W hotelu Sheraton w Sopocie odbyła się Gala Finałowa wręczenia nagród w trzeciej edycji konkursu. Spośród 52 zgłoszeń w pięciu kategoriach: Pro Eko, Kulinaria, Pobyt, Debiut i Wydarzenie kapituła Konkursowa wyłoniła pięciu laureatów – po jednym z każdej kategorii.

Sukces gmin uzdrowiskowych – jest szansa na wyrównanie dotacji z budżetu państwa

Wprowadzone przez rząd ograniczenia działalności gospodarczej podczas pandemii koronawirusa miały ogromny wpływ na polską gospodarkę. W najgorszym położeniu były miasta, w których turystyka jest jednym z najważniejszych czynników rozwoju. Przedstawiciele gmin uzdrowiskowych 26 października wzięli udział w posiedzeniu Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej w Senacie RP. Byli mocnym samorządowym głosem w sprawie rekompensaty opłaty uzdrowiskowej na poziomie roku 2019, z pominięciem roku covidowego, który przyniósł szczególnie dotkliwe straty.

Sopockie Perły 2021. Zgłoś swoją firmę, organizację, projekt

Ruszył nabór do III edycji konkursu Sopockie Perły 2021. W ten sposób Sopocka Organizacja Turystyczna chce wyłonić najciekawsze, nowatorskie i spójne z wizerunkiem Sopotu działania dotyczące rozwoju turystyki przeprowadzone przez firmy, instytucje i organizacje. Miasto Sopot przeznacza 25 tys. zł na nagrody w konkursie, startować można aż w pięciu kategoriach.

Zmiana ustawy o usługach hotelarskich w końcu realna

Ministerstwo Rozwoju i Technologii podjęło działania zmierzające do nowelizacji ustawy o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych. Pojawiła się tym samym realna szansa na zmiany w przepisach.

Nośmy maseczki w pomieszczeniach zamkniętych!

W ostatnich tygodniach obserwujemy ponowny wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w Polsce. Sytuacja w Sopocie, z całą pewnością dzięki wysokiej liczbie zaszczepionych mieszkańców, jest na razie dobra. Jednak w dalszym ciągu uważać musimy wszyscy. Nie każdy ma tak samo wysoką odporność, musimy także dbać o osoby wśród nas, które ze względów zdrowotnych zaszczepić się nie mogły. Dlatego pamiętajmy o konieczności zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak sklepy i urzędy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...