Dla branży turystycznej

Bezpieczny najem długoterminowy

Zakończenie wakacji, a co za tym idzie mniej turystów w Sopocie, stawia przed przedsiębiorcami i osobami prywatnymi wynajmującymi kwatery nowe wyzwania – znalezienie godnych zaufania, stałych najemców. Miasto proponuje sopocianom prowadzącym miejsca zbiorowego zakwaterowania (np. hotele, pensjonaty itp.), jak i osobom prywatnym, bezpieczny długoterminowy wynajem. Zachęca do wynajmowania kwater gościom z Ukrainy, które przyjechały do naszego miasta z powodu wojny w Ukrainie.

Rynek spotkań i wydarzeń biznesowych w 2022 Sopocie

Oddajemy w Państwa ręce infografikę „Rynek spotkań i wydarzeń biznesowych w Sopocie”, powstałą na bazie danych zebranych przez Sopocką Organizację Turystyczną. Infografika obrazuje jak w 2022 roku kształtował się przemysł spotkań m.in. pod względem liczby wydarzeń, czasu ich trwania, rodzaju, wielkości czy branż jakich dotyczyły. Dane przekazane przez sopockie obiekty, zostaną wykorzystane przy tworzeniu raportów podsumowujących poprzedni rok na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim, za które odpowiedzialne są odpowiednio Gdańsk Convention Bureau oraz Poland Convention Bureau.

200 lat kurortu Sopot. Konferencje, spotkania, parada, koncerty, nowa infrastruktura uzdrowiskowa

W dniu 4.06.1823 r. w gdańskiej gazecie ogłoszeniowej „Intelligent Blatz” pojawił się następujący anons: „Niżej podpisany niniejszym ma zaszczyt zawiadomić, że budowa jego sopockiego zakładu kąpielowego jest na tyle zaawansowana, iż od środy 11 czerwca, w sześciu pokojach kąpielowych będzie można zażywać kąpieli w podgrzewanej wodzie morskiej. Bilety za cenę 1 florena są dostępne w gdańskim zakładzie kąpielowym, jak również w Sopocie u Michaela Dietricha, przedostatni dom przy drodze do domu kąpielowego. Bilety są ważne tylko na tegoroczny sezon kąpielowy – dr Haffner”.

Sopockie Perły 2022 przyznane

Konkurs Sopockie Perły 2022 rozstrzygnięty! Zwycięzców tegorocznej, czwartej edycji konkursu dla sopockiej branży turystycznej poznaliśmy 8 grudnia podczas Gali Finałowej, która odbyła się w hotelu Haffner w Sopocie.

Sopockie Perły 2022 – doceniamy turystykę!

Od restauracji, hoteli i przestrzeni widowiskowych po produkty, wydarzenia czy inicjatywy społeczne. Goście odwiedzający Sopot uraczeni zostają najrozmaitszymi atrakcjami, które umilają pobyt nad morzem. Pragnąc wyłonić i nagrodzić podmioty napędzające potencjał turystyczny, już po raz czwarty miasto, członkowie Sopockiej Organizacji Turystycznej wraz z Kapitułą Konkursową wybiorą laureatów Konkursu Sopockich Pereł. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października 2022 r.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...