Dla branży turystycznej

Miasto przypomina: „Turysto, szanuj Sopot!”

W przestrzeni miejskiej ponownie pojawiły się plakaty przypominające o zasadach zachowania w kurorcie. Miasto zwraca uwagę na uszanowanie spokoju sąsiadów, czystość, prawidłowe parkowanie, a także na niestosowność zachowania osób odwiedzających sopockie restauracje w strojach plażowych. To kolejna odsłona kampanii zapoczątkowanej w 2018 roku.

Pięć restauracji z Sopotu w Przewodniku Michelin

Zakończyła się selekcja lokali wyróżnionych przez specjalistów przewodnika kulinarnego Michelin. W najnowszym wydaniu tej prestiżowej publikacji znajdzie się aż pięć sopockich restauracji.

Prezydentka Sopotu wybrana do Rady Polskiej Organizacji Turystycznej

Minister sportu i turystyki powołał Radę Polskiej Organizacji Turystycznej na IX kadencję. W składzie Rady znalazła się Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu, która objęła funkcję zastępczyni przewodniczącego Rady POT.

Drugi przetarg na mobilne kawiarenki w sezonie letnim 2024

Miasto szuka chętnych na dzierżawę terenów, na których w sezonie letnim 2024 będzie prowadzona działalność gastronomiczna z tzw. mobilnych kawiarenek. Przetarg dotyczy pięciu atrakcyjnych lokalizacji. Odbędzie się 12 czerwca br.

Sopot na widelcu Michelin

Już niebawem najlepsze sopockie restauracje mogą znaleźć się w słynnym przewodniku kulinarnym Michelin. Anonimowi krytycy kulinarni odwiedzą restauracje w Sopocie i regionie pomorskim, a następnie wybiorą najbardziej wyjątkowe. Najlepsze lokale mają szanse na Gwiazdki Michelin i znalezienie się w elitarnym gronie restauracji oferujących doznania kulinarne na najwyższym poziomie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...