Dla branży turystycznej

Sopockie Perły 2022 – doceniamy turystykę!

Od restauracji, hoteli i przestrzeni widowiskowych po produkty, wydarzenia czy inicjatywy społeczne. Goście odwiedzający Sopot uraczeni zostają najrozmaitszymi atrakcjami, które umilają pobyt nad morzem. Pragnąc wyłonić i nagrodzić podmioty napędzające potencjał turystyczny, już po raz czwarty miasto, członkowie Sopockiej Organizacji Turystycznej wraz z Kapitułą Konkursową wybiorą laureatów Konkursu Sopockich Pereł. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października 2022 r.

Sopot z nagrodami z okazji Światowego Dnia Turystyki

Tegoroczne Regionalne Obchody Światowego Dnia Turystyki zorganizowane zostały pod hasłem „Nowe spojrzenie na turystykę”. Wydarzenie zgromadziło w Sopocie przedstawicieli branży turystycznej z całego województwa pomorskiego. Gala w ramach obchodów regionalnych Światowego Dnia Turystyki odbyła się w hotelu Radisson Blu. Podczas spotkania wręczono nagrody i wyróżnienia w dziedzinie turystyki za poprzedni rok. Sopot otrzymał dwie nagrody.

Karta Sopocka. Rozszerzamy krąg uprawnionych

Jest już nowy regulamin Karty Sopockiej. Od teraz będzie przysługiwała szerszej grupie uprawnionych. Zachęcamy do sprawdzenia, czy możecie Państwo odebrać kartę.

Wpadnij do Krakowa i zostań przyjacielem smoka

Wawelski gad na zawołanie, harce i zabawy z drużyną wojów, letnie przekąski w smoczym wydaniu czy selfie ze średniowieczem w tle. W te wakacje Smok Wawelski jest w Krakowie wszechobecny, ponieważ ma ku temu ważny powód – jego słynna rzeźba, która strzeże pieczary pod Wzgórzem Wawelskim, jest już z nami okrągłe 50 lat. Jest więc co świętować.

Turysto, szanuj Sopot!

W przestrzeni miejskiej Sopotu pojawiły się informacje – w języku polskim i angielskim – przypominające o zasadach zachowania w kurorcie. Miasto zwraca uwagę na kilka istotnych aspektów, takich jak uszanowanie spokoju sąsiadów, czystość czy prawidłowe parkowanie. To kolejna odsłona kampanii „Turysto szanuj Sopot”, która została zapoczątkowana w 2018 r.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...