Dla branży turystycznej

Najem krótkotrwały w Sopocie – Kodeks dobrych praktyk

Decyzją rządu od 4 maja obiekty noclegowe będą mogły wznowić działalność. Urząd Miasta Sopotu wraz z Sopocką Organizacją Turystyczną przygotował dodatkowo tzw. Kodeks dobrych praktyk dla wynajmowanych innych obiektów świadczących usługi hotelarskie, ze szczególnym uwzględnieniem apartamentów, mieszkań i pokoi, udostępnianych turystom.

Rząd otwiera wszystkie miejsca noclegowe

Zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią rządu, od 4 maja będą mogły działać wszystkie obiekty noclegowe. Na stronie Ministerstwa Rozwoju pojawiły się wytyczne dla tych obiektów.

Sopot wraz z branżą przygotowuje się na nowe życie po pandemii

To będą inne wakacje, ale będą. Nawet w trudnych warunkach związanych z epidemią koronawirusa, w kurorcie będzie można wypocząć i spędzić czas wolny atrakcyjnie, blisko domu, a przede wszystkim bezpiecznie. Miasto zaprasza branżę turystyczną, gastronomiczną i eventową do wykorzystania naturalnego potencjału Sopotu, jakim są tereny zielone. Blisko 60 proc. powierzchni nadmorskiego kurortu to znakomita baza do organizacji kulturalnych, rekreacyjnych, gastronomicznych wydarzeń tego lata.

W Sopocie można już na plażę i do lasu

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od poniedziałku, 20 kwietnia br. zniesione zostają zakazy korzystania z parków, zieleńców, promenad, bulwarów, terenów leśnych, a także plaż. W Sopocie dostępne będzie również molo.

PUP rozpoczyna nabory wniosków o dofinansowania w ramach Tarczy antykryzysowej

Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni od 14 kwietnia 2020 r. rozpoczyna nabór wniosków dla mikro, małych i średnich firm o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne pracowników. Nabór potrwa do 27 kwietnia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...