Dla branży turystycznej

PUP rozpoczyna nabory wniosków o dofinansowania w ramach Tarczy antykryzysowej

Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni od 14 kwietnia 2020 r. rozpoczyna nabór wniosków dla mikro, małych i średnich firm o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne pracowników. Nabór potrwa do 27 kwietnia.

Wsparcie dla sopockich przedsiębiorców

Sopoccy przedsiębiorcy mogą już korzystać ze specjalnego pakietu wsparcia przygotowanego przez prezydenta miasta. Należy złożyć stosowny, uzasadniony wniosek. Prosimy o składanie go drogą elektroniczną, a jedynie w wyjątkowej sytuacji można go wrzucić do specjalnej urny znajdującej się przy wejściu w Urzędzie Miasta.  

Wielkanocne specjały od sopockich restauratorów

Wielkanoc za pasem i na pewno wielu z nas czeka na smakowite potrawy, które pojawiają się na świątecznym stole. W tym wyjątkowym roku jednak trudniej robić zakupy, kiedy właściwie nie powinniśmy wychodzić z domów, są także tacy, którym sztuka kulinarna nigdy nie wychodziła najlepiej. Z pomocą przychodzą sopockie restauracje, które – choć zamknięte – przygotowują jedzenie na wynos, również menu świąteczne.

Sopot poczeka [ZOBACZ FILM]

Najstarsi mieszkańcy nie pamiętają tak opustoszałego kurortu. To sytuacja bez precedensu. Zwłaszcza przed świętami wielkanocnymi, które zwykle przyciągały do Sopotu tłumy gości. Tym razem będzie inaczej. Musi być.

Zasady tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców

Od 1 kwietnia 2020 r. przedsiębiorcy mogą starać się o wparcie ze środków  w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19 do Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni. Wsparcie udzielane jest w dwóch formach: wsparcia dla przedsiębiorców na ochronę miejsc pracy ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz niskoprocentowej pożyczki z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...