Dla branży turystycznej

Pikniki z budżetem obywatelskim i otwarcie sezonu letniego

Na sąsiedzkie spotkania, które będą okazją do wspólnego spędzenia czasu, zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta w sobotę 23 kwietnia. Podczas spotkań w trzech punktach miasta będzie można m.in. przedyskutować i złożyć wniosek do Sopockiego Budżetu Obywatelskiego, a także skorzystać z różnych atrakcji dla młodszych i starszych. Podczas pikniku WOPR na plaży, o godz. 12.00 miasta partnerskie – Sopot i Zakopane – wspólnie symbolicznie zainaugurują sezon letni.

Opłata uzdrowiskowa

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Sopotu, każda firma lub osoba, która prowadzi działalność związaną z wynajmem pokoi, kwater i apartamentów zobowiązana jest do pobrania opłaty uzdrowiskowej od nocującego turysty.

Nowe kierunki leczenia uzdrowiskowego

Sukcesem zakończyły się starania Sopotu o zatwierdzenie nowych kierunków leczniczych dla Uzdrowiska Sopot. Decyzją Ministra Zdrowia z 25 stycznia w Sopocie można teraz dodatkowo leczyć: choroby górnych dróg oddechowych, otyłości oraz choroby skóry.

Konkurs na prezesa/prezeskę Sopockiej Organizacji Turystycznej

Trwa nabór ofert na stanowisko Prezesa Sopockiej Organizacji Turystycznej. Jednym z wymogów jest złożenie pisemnego projektu koncepcji działalności Sopockiej Organizacji Turystycznej na okres 3 lat kadencji. Oferty można składać do 7 lutego.

Sopockie Perły rozdane. Branża stawia na różnorodność i oryginalność ofert

Znamy zwycięzców w konkursie Sopockie Perły 2021. W hotelu Sheraton w Sopocie odbyła się Gala Finałowa wręczenia nagród w trzeciej edycji konkursu. Spośród 52 zgłoszeń w pięciu kategoriach: Pro Eko, Kulinaria, Pobyt, Debiut i Wydarzenie kapituła Konkursowa wyłoniła pięciu laureatów – po jednym z każdej kategorii.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...