Dla branży turystycznej

Wpadnij do Krakowa i zostań przyjacielem smoka

Wawelski gad na zawołanie, harce i zabawy z drużyną wojów, letnie przekąski w smoczym wydaniu czy selfie ze średniowieczem w tle. W te wakacje Smok Wawelski jest w Krakowie wszechobecny, ponieważ ma ku temu ważny powód – jego słynna rzeźba, która strzeże pieczary pod Wzgórzem Wawelskim, jest już z nami okrągłe 50 lat. Jest więc co świętować.

Turysto, szanuj Sopot!

W przestrzeni miejskiej Sopotu pojawiły się informacje – w języku polskim i angielskim – przypominające o zasadach zachowania w kurorcie. Miasto zwraca uwagę na kilka istotnych aspektów, takich jak uszanowanie spokoju sąsiadów, czystość czy prawidłowe parkowanie. To kolejna odsłona kampanii „Turysto szanuj Sopot”, która została zapoczątkowana w 2018 r.

W te wakacje Kraków Cię zasmoczy

Smok w roli miejskiego przewodnika? Owca jako mistrzyni drugiego planu? Nieoczywiste wątki i zwroty akcji? Na ten sezon turystyczny Kraków przygotował program atrakcji skupiony wokół remake’u opowieści o Smoku Wawelskim. Do września pobyt pod Wawelem urozmaicą specjalne ścieżki zwiedzania, wyjątkowe wydarzenia, konkursy i zabawy. Nie zabraknie też ciekawostek kulinarnych. Na gości spragnionych wrażeń czeka również bogata krakowska oferta kulturalna, sportowa i rekreacyjna.

Słońce, plaża, wypoczynek, kosz…

Od dwóch lat w wakacje zapraszamy turystów i mieszkańców Sopotu do relaksu i odpoczynku w rattanowych koszach, które idealnie chronią przed słońcem lub wiatrem. Kosze są repliką sopockich koszy z 1915 r., od 1 lipca można je wypożyczać przy wejściu na plaże nr 23.

Obowiązek wpisu do ewidencji obiektów świadczących usługi hotelarskie

Jak co roku przypominamy o obowiązku rejestracji obiektów noclegowych (takich jak mieszkania, pokoje, apartamenty), udostępnianych w ramach najmu krótkotrwałego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...