Kulturalny Sopot

Namaluj historię polskiego rocka

Z myślą o małych artystach i trochę starszych fanach rock’n’rolla, Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie przygotował wyjątkowy konkurs. „Niech żyje Rock’n’Roll” to nazwa VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, adresowanego do dzieci i młodzieży nie tylko z Sopotu, ale również z całego kraju. Konkurs polega na stworzeniu pracy plastycznej inspirowanej piosenkami Wandy Kwietniewskiej oraz zespołu Wanda i Banda, lub przedstawiającej symbol rock’n’rolla lat 60.,70. i 80. ubiegłego wieku. Termin nadsyłania prac do sopockiego MDK upływa we wtorek, 5 listopada 2019 r.

Muzeum Osobliwości vol. 7

Na osobliwą (tytuł zobowiązuje) wystawę zaprasza klub Sfinks 700 (al. Mamuszki 1). Ta siódma już edycja artystycznych prezentacji przygotowana przez twórców związanych z sopockim Sfinksem ruszy 19 października. Początek wernisażu o godz. 21.00.

Sopoccy muzycy będą promowani za granicą

Zakończył się Sopot Jazz Festival 2019. W ciągu czterech dni wypełnionych muzyką, zagrano 6 niezwykłych koncertów. Nowością tegorocznej edycji były m.in. warsztaty muzyczne dla dzieci i rodziców. Po zakończeniu festiwalu podpisany został list intencyjny w sprawie promocji sopockich muzyków za granicą.

Wielość porządków. Od Cybisa do Strzemińskiego

Przed rokiem sopocka PGS zaprezentowała pierwszą część wybitnej kolekcji Grażyny i Jacka Łozowskich, która przedstawiała dzieła okresu Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego. Tym razem przyszedł czas na prace powojenne i najnowsze.

Nagrody Prezydenta Sopotu wręczone

W niedzielę, 6 października, w Sali Columbus Hotelu Sheraton, wręczone zostały Nagrody Prezydenta Sopotu „Sopockie Muzy”. Na dorocznej gali przyznano również tytuł „Mecenasa Kultury Sopotu” za rok 2019.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...