Kulturalny Sopot

Granty i stypendia dla twórców kultury

865 tys. zł – taką kwotę zaplanowano w tegorocznym budżecie miasta na granty w zakresie kultury i sztuki, natomiast 50 tys. zł trafi do stypendystów zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. I konkurs został rozstrzygnięty, znamy już projekty i artystów, którzy otrzymają wsparcie.

Spotkanie z autorką i bohaterami reportażu „Matka Boska z pustostanu”

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie w Muzeum Miasta Sopotu. 27 lutego, o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie z dziennikarką radiową Anną Rębas, autorką reportażu „Matka Boska z pustostanu”. Będzie to również okazja do poznania bohaterki reportażu, pani Danuty, i sopockich bezdomnych, którzy wzięli udział w sesjach zdjęciowych do wystawy fotografii „Ludzie”. Będzie to ostatnie z wydarzeń towarzyszących wystawie. Spotkanie poprowadzi Maciej Azarewicz, pracownik socjalny sopockiego MOPS.

„Niedzielne popołudnie” w Państwowej Galerii Sztuki

Prace Julity Wójcik oglądać będzie można od 2 marca w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Niedzielne popołudnie” odbędzie się 1 marca, o godz. 19.30.

Improwizowany kryminał w 2 aktach

Wyobraźmy sobie zwyczajne, spokojne, małe miasteczko. Miasteczko, w którym wszyscy się znają i lubią... Czy jednak rzeczywiście tak jest? A może są tam ukryte waśnie, animozje, ciche romanse? Przekonamy się 17 marca, w Operze Leśnej.

I Dyktando Sopockie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na I Dyktando Sopockie. Z językowymi zawiłościami zmierzyć się będzie można 21 lutego. Wstęp jest wolny, początek o godz. 18.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...