Kulturalny Sopot

Styczeń z Polską Filharmonią Kameralną Sopot

Wzorem słynnych wiedeńskich Koncertów Noworocznych i w zgodzie z wieloletnią tradycją, Polska Filharmonia Kameralna Sopot rozpocznie Nowy Rok koncertowo.

7 ½ Międzynarodowe Spotkania Performerów MishMash

Na kolejne Międzynarodowe Spotkania Performerów Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza w dniach 17-19 stycznia.

Rekordowy rok sopockiej kultury

Różnorodna sopocka oferta kulturalna cieszy się rosnącym zainteresowaniem publiczności. Sopockie instytucje kultury są chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów, a miniony rok był pod tym względem rekordowy.

Miniteka się rozwija, powstaje nowa biblioteka przy Goyki 1

Ubiegłoroczne dane dotyczące Biblioteki Sopockiej napawają optymizmem. Biblioteka ma niemal 11 tys. zarejestrowanych użytkowników, w 2019 roku wszystkie placówki odwiedziło łącznie ponad 196 tys. osób. Co ważne, olbrzymim zainteresowaniem cieszą się również propozycje dla najmłodszych oferowane przez Minitekę. Chęć uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych, zabawach i spotkaniach autorskich w tej placówce zgłasza coraz więcej młodych ludzi i ich rodziców. Stwarza to konieczność zapewnienia im odpowiednich warunków do rozwijania swoich pasji.

Spotkania w Sopotece

Biblioteka Sopocka i Fundacja Trzeba Marzyć zapraszają 10 stycznia na spotkanie autorskie z Marzycielką Nadią. A 17 stycznia w Sopotece gościć będzie dr Tomasz Mazur. Wstęp jest wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...