Kulturalny Sopot

Miśkiewicz i Napiórkowski w Atelier

Niezwykła fuzja muzycznych osobowości. Koncert jednej z najciekawszych polskich wokalistek oraz numeru jeden polskiej gitary. Koncert, który odbędzie się 29 lipca, pokazuje, jak wiele może się dziać na scenie i w dźwiękach przy użyciu dwóch instrumentów: gitary i głosu. W programie najbardziej znane piosenki z solowych płyt Doroty Miśkiewicz oraz standardy jazzowe w zaskakujących interpretacjach.

Zostań sopockim akcjonariuszem – oferta wolontariatu akcyjnego

Sopot Film Festival, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sopot Classic, Sopot Non-Fiction, Literacki Sopot, Festiwal Fotograficzny „W Ramach Sopotu”... To tylko niektóre popularne wydarzenia z sopockiego kalendarza, w których można uczestniczyć jako widz. Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Miasto Sopot proponują jednak udział niezwykły i aktywny. By znaleźć się w samym centrum ciekawych wydarzeń zostań sopockim wolontariuszem – akcjonariuszem.

Paszporty „Polityki” – Marzena Diakun w Boto

Gościem drugiego spotkania Salonu „Polityki” w Sopocie będzie laureatka Paszportu w kategorii muzyka – dyrygent Marzena Diakun. Spotkanie, które odbędzie się w piątek, 4 sierpnia, w teatrze Boto, poprowadzi Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika „Polityka”. Wstęp jest wolny.

Kajko i Kokosz kończą 45 lat!

Już po raz trzeci sopockie Grodzisko zaprasza do wspólnego świętowania urodzin Janusza Christy. W tym roku imprezie przyświeca hasło 45 lat Kajka i Kokosza. Zabawa plenerowa, wystawa okolicznościowa i multimedialna prelekcja „Kajko i Kokosz – na tropach legendy” – to wszystko na sopockim Grodzisku w sobotę, 15 lipca. Wstęp jest wolny.

Niecodzienna wystawa – pomoc dzieciom z Syrii

Powstawały w traumatycznych okolicznościach, ale pokazują także dziecięce marzenia. Prezentacja prac plastycznych, których autorami są mali uchodźcy z Syrii, odbędzie się 5 sierpnia w klubie 3 Siostry. Będzie ona połączona ze zbiórką funduszy na pomoc dzieciom poszkodowanym w wojennym konflikcie. Wystawa w Sopocie będzie pierwszą taką ekspozycją w Polsce.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...