Kulturalny Sopot

Teatr BOTO gra z WOŚP!

13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teatr BOTO postanowił dołączyć do tego wydarzenia i przekazać cały dochód z biletów ze spektaklu z tego dnia na WOŚP. Z tej okazji zagra „Nord-Ost” w reżyserii Adama Nalepy.  

[IMPREZA PRZENIESIONA] Z muzyką w nowy rok!

Jak co roku, Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na tradycyjny Koncert Noworoczny, nawiązujący do tradycyjnych koncertów ze Złotej Sali wiedeńskiej Musikverein. O ile jednak koncerty wiedeńskie mają charakter wyłącznie instrumentalny, Maestro Wojciech Rajski zaprasza do udziału w sopockich Koncertach Noworocznych uznanych wokalistów. 19 stycznia, o godz. 20.00, w kościele św. Jerzego solistką będzie polska sopranistka Agnieszka Wolska.

Prawie milion na kulturę – Sopot rozdzielił granty  

Tradycyjnie na początku stycznia w Sopocie rozstrzygnięto konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych. W rozpoczynającym się 2019 r. dla stowarzyszeń i fundacji na ich zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji przeznaczono łącznie 960 tys. zł. W pierwszym konkursie komisja konkursowa przyznała organizacjom większość środków, tj. 943 tys. zł.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot jedzie do Wiednia!

Muzycy PFK  Sopot pod dyrekcją Maestro Wojciecha Rajskiego 12 stycznia 2019 r. wystąpi w słynnej Grosse Saal, zwanej Złotą Salą Musikverein w Wiedniu – doskonale znanej ze słynnych, transmitowanych na cały świat przez telewizję  koncertów noworocznych wiedeńskich filharmoników. Nie lada gratką będzie więc koncert sopocki, 10 stycznia, podczas którego artyści zaprezentują taki sam repertuar, jaki w Wiedniu.

BOTO Wild Jam: Tomasz Sowiński & goście

Kolejna odsłona BOTO Wild Jam. Tym razem gospodarzem będzie Tomasz Sowiński, który zagra w składzie: Darek Herbasz – saksofon, Maciej Sadowski – kontrabas, Artur Jurek – klawisze, Tomasz Sowiński – perkusja. Jazzowe spotkanie w czwartek 27 grudnia, początek o godz. 21.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...