Kulturalny Sopot

Braci mniejszych nie kupuj, adoptuj!

Do końca września można w Sopotece oglądać wystawę dyplomową Maksymiliana Kacperskiego „Braci mniejszych nie kupuj, adoptuj!". Wszystkie sfotografowane zwierzęta pochodzą ze schroniska Sopotkowo.

Open Source Art Festival 2020

Performance, instalacje i świeże brzmienia muzyki elektronicznej z całego świata. Tak w skrócie zapowiada się program tegorocznego Open Source Art Festival.

„Odzyskane. Detale sopockich wnętrz". Wystawa w Muzeum Sopotu

Układ urbanistyczno-krajobrazowy miasta Sopotu został wpisany do rejestru zabytków 12 lutego 1979 r. Wpisem został objęty niemal cały obszar miasta. Pozwoliło to ochronić wiele cennych elementów stanowiących wyposażenie sopockich domów i mieszkań. Wiele z nich będzie można zobaczyć na wystawie „Odzyskane. Detale sopockich wnętrz".

Muzyczne wieczory w Dworku Sierakowskich

Czwartkowe Wieczory Muzyczne to koncerty kameralne odbywające się w każdy czwartek o godz. 18.00 w Dworku Sierakowskich . Prowadzone są one od początku przez prof. Krzysztofa Sperskiego. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Wszystkich melomanów zapraszamy we wrześniu i październiku.

Jubileuszowy Kalejdoskop Form Muzycznych

Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” Sopot 2020 rozpocznie się już 12 września. Koncerty odbywać się będą w kościele pw. św. Jerzego oraz Teatrze Kameralnym. Festiwal potrwa do 27 września.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...