Kulturalny Sopot

Literacki Sopot: Philippe Besson w PGS

Zapraszamy na kolejne spotkanie zapowiadające festiwal Literacki Sopot. Gościem będzie Philippe Besson, ceniony francuski pisarz, krytyk literacki, autor scenariuszy filmowych. Spotkanie odbędzie się 12 maja o godz. 18.00 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. W rozmowie z Piotrem Kraśko na pewno padną też pytania o Pałac Elizejski i Emmanuela Macrona, którego pierwsza rocznica zaprzysiężenia na prezydenta Republiki Francuskiej przypada na 14 maja 2018 r.

Zabierz „Śpiewnik Polski” na wspólne śpiewanie

Jednym z wydarzeń bogatego programu sopockich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości jest  wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na Placu Przyjaciół Sopotu, które odbędzie się dwukrotnie: 3 maja i 11 listopada.

Fisz Emade Tworzywo i Rebeka na Sopockiej Majówce

W pierwszy majowy weekend, w ramach Sopockiej Majówki 2018, na scenie Opery Leśnej wystąpią dwa dobrze znane na polskiej scenie muzycznej zespoły – Fisz Emade Tworzywo oraz Rebeka! Koncert odbędzie się 5 maja, start o godz. 19.00. Sprzedaż biletów już ruszyła.

„Sopocianki” Magdaleny Jankowskiej w Dwóch Zmianach

W czwartkowy, majówkowy wieczór sopocka artystka Magdalena Jankowska zaprezentuje w Dwóch Zmianach przy ul. Bohaterów Monte Cassino 31 swój najnowszy cykl obrazów – „Sopocianki”. Wernisaż odbędzie się 3 maja o godz. 19.00.

„Rocznik Sopocki” 2018 już dostępny

Na premierę najnowszego „Rocznika Sopockiego” zapraszamy 8 maja 2018 r. o godz. 18.00 do Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (pl. Zdrojowy 2). Spotkanie z udziałem autorów poprowadzi redaktor naczelny Piotr Wiktor Lorkowski. Wstęp jest wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...