Kulturalny Sopot

„Nie.Podległa”. Warsztaty w PGS

Do udziału w kolejnych warsztatach organizowanych w ramach sopockich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprasza Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie. Na spotkanie, które odbędzie się 29 października, o godz. 11.00, obowiązują zapisy.

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Sopot w obiektywie. Jesienne inspiracje"

Jesień rozpieszcza nas w tym roku ciepłem i wyjątkową paletą barw. Warto wykorzystać piękną, wręcz letnią aurę i wybrać się na spacer – do sopockich parków, skwerów, miejsc zielonych, które w tym roku jesień pięknie nam pomalowała. I robić zdjęcia, uwieczniając uroki naszego, zielonego miasta.

Lapidarium na sopockim cmentarzu

Na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie, przy kaplicy grobowej rodziny Herbstów, powstało lapidarium. Zgromadzono tam obiekty sepulkralne, czyli nagrobki lub ich fragmenty i krzyże pochodzące z końca XIX wieku i I połowy XX w.

Jubileuszowy „Topos” już dostępny

Ukazał się jubileuszowy dwumiesięcznik literacki „Topos”, który podkreśla 25 lat obecności czasopisma na rynku wydawniczym. Do numeru dołączony został wyjątkowy prezent – płyta CD „Konstelacja Toposu. Wiersze w interpretacji Andrzeja Mastalerza i Andrzeja Seweryna”, na której znalazły się wybrane utwory Wojciecha Gawłowskiego, Krzysztofa Kuczkowskiego, Wojciecha Kudyby, Wojciecha Kassa, Jarosława Jakubowskiego, Przemysława Dakowicza, Adriana Glenia i Artura Nowaczewskiego.

Kulturalny Sopot doceniony we Francji!

Françoise Nyssen, minister kultury Republiki Francuskiej, przesłała na ręce Joanny Cichockiej-Guli, wiceprezydent Sopotu, podziękowania i wyrazy uznania za organizację w Sopocie wydarzeń prezentujących kulturę francuską.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...