Kulturalny Sopot

Sopocka kultura on-line

Kultura nie znosi pustki. Po odwołaniu wszystkich imprez z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, wiele wydarzeń przeniosło się do Internetu. Sopockie instytucje kultury przygotowały ofertę tego, co można obejrzeć bez wychodzenia z domu. Dostępne są streamingi z koncertów i spektakli teatralnych, wirtualne zwiedzanie muzeum czy wystawy sztuki. Coś dla siebie znajdą też zwolennicy aktywności fizycznej.

Maciej Kosycarz nie żyje

Smutna wiadomość dotarła do nas z Warszawy. W czwartek, 26 marca, nad ranem, w tamtejszym szpitalu zmarł trójmiejski fotograf Maciej Kosycarz. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową. Miał niespełna 56 lat.

Teatr na Plaży. Do zobaczenia w sieci

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przypadającego na 27 marca, sopocki Teatr na Plaży przygotował ciekawe wydarzenia, które będzie można zobaczyć wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Wśród propozycji są m.in. premierowa wersja spektaklu „Kocham Bałtyk" i przedstawienie teatru Baabus Musicalis.

„Walentynowicz. Anna szuka raju”. Spotkanie on-line

Muzeum Sopotu przeniosło do sieci spotkania z cyklu „Bliżej historii". Najbliższe, poświęcone książce pt. „Walentynowicz. Anna szuka raju" odbędzie się w piątek 27 marca o godz.17.00. Do zobaczenia na profilu Fb Muzeum Sopotu.

Studenci przygotują koncepcje rozwoju Opery Leśnej. Scena bez zmian.

Miasto Sopot wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej rozpoczyna prace, których efektem będzie przebudowa Opery Leśnej. Obiekt zyska nowe funkcjonalności przy zachowaniu tej najważniejszej – koncertowej. Prace projektowe dotyczyć będą całej infrastruktury i terenu. Zrewitalizowana scena z widownią pozostanie niezmieniona.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...