Kulturalny Sopot

Gala Nagrody „Sopocka Muza”

W poniedziałek, 8 października, o godz. 18.00 w Sali Columbus Hotelu Sheraton w Sopocie, odbędzie się uroczysta Gala Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie kultury i nauki „Sopocka Muza”. Statuetki wręczy prezydent Jacek Karnowski. Na uroczystości przyznany będzie również tytuł „Mecenasa Kultury Sopotu” za rok 2018.

Sopot Jazz Festival 2018

Tegoroczna edycja jesiennego sopockiego festiwalu jazzowego rozpoczyna się 4 i potrwa do 6 października. Progres, tolerancja i otwartość na nowe kierunki to motywy przewodnie festiwalu. W sopockim Grand Hotelu, na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże a także w Teatrze BOTO i klubie Atelier zobaczymy i usłyszymy niemal 40 muzyków z 14 krajów.

Robert Florczak – retrospective, recycling, remix

Wystawa w Państwowej Galerii Sztuki prezentuje twórczość Roberta Florczaka od ukończenia przez niego uczelni w 1988 r., przez przedstawienie dokonań związanych z działalnością teatralną, obiekty z kos i sierpów, po remix znanych artyście technik rysunkowych i malarskich tworzących nową wartość artystyczną. Wernisaż odbędzie się 4 października o godz. 19.30.

Niedziela z dzieckiem w teatrze

Bajkowe poranki teatralne to propozycja Teatru na Plaży dla dzieci. W każdą niedzielę, o godz. 11.00, najmłodsi widzowie mogą przenieść się w świat bajkowych opowieści.

Piosenki Jonasza Kofty

Wciąż zachwycające publiczność piosenki Jonasza Kofty zabrzmią podczas koncertu pt. „Idź swoją drogą”, który odbędzie się 28 września, ogodz. 18.00, w Sali Koncertowej PFK w Operze Leśnej w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...