Kulturalny Sopot

Wystawa i teatr w Dworku

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza do Dworku Sierakowskich na dwa wydarzenia:

Alicji Grucy patrzenie na Sopot

„Sopot Story – Magia Przemijania” to tytuł najnowszej wystawy pasteli Alicji Grucy. Prace oglądać można w Galerii Fundacji SFINKS – Klub SFINKS 700 w Sopocie. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 3 listopada, o godz.20.00.

„Skłodowska. Radium Girl” w Teatrze na Plaży

Bohaterką spektaklu, który przedstawi Teatr Papahema, jest jedna z najsłynniejszych, najbardziej znanych i rozpoznawalnych w świecie Polek, Maria Skłodowska-Curie. Postać naszej noblistki, jej życiowa postawa, zostały wykorzystane do przedstawienia ważnych społecznie tematów, jak choćby respektowanie praw kobiet. Spektakl Agaty Biziuk będzie wystawiony w Teatrze na Plaży 3 listopada o godz. 19.00.

Sopockie requiem – tym, którzy odeszli

„Requiem aeternam dona eis, Domine…” – od tych słów rozpoczyna się msza żałobna, a znaczenie tych słów jest nam dobrze znane: „wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”. Zmarłym sopocianom poświęcona będzie msza św. oraz koncert, który odbędzie się 3 listopada w kościele pw. św. Jerzego w Sopocie. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

Pierwszy w Polsce Festiwal Książki Psychologicznej

Ludzkie słabości, ciemne i jasne strony natury, skomplikowane relacje i dynamika zjawisk społecznych. To tylko część tematów, które na czynniki pierwsze rozłożą uczestnicy pierwszej edycji Festiwalu Książki Psychologicznej. Podczas blisko 20 godzin warsztatów, spotkań i dyskusji reprezentacja wybitnych naukowców oraz publiczność zmierzy się z najbardziej intrygującymi zagadnieniami współczesnej psychologii, które mają niebagatelny wpływ na codzienne życie. Festiwal odbędzie się w dniach 26-27 października w Sopotece.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...