Kulturalny Sopot

Sopockie festiwale odbędą się mimo ograniczeń

Sopockie festiwale NDI Sopot Classic, Literacki Sopot i Sopot Jazz Festival mimo ograniczeń związanych z pandemią odbędą się. Organizatorzy przygotowali atrakcyjne programy i pracują nad taką formułą wydarzeń, która zapewni bezpieczeństwo uczestnikom i widzom.

Camus czyta „Dżumę"

„Dżuma" Alberta Camusa to powieść, która obecnie przeżywa swój czytelniczy renesans. W dobie pandemii sięgnęli po nią czytelnicy w całej Europie, także w Polsce. Specjalnie dla nas, David Pathe-Camus, wnuk autora książki, przeczyta fragmenty dzieła słynnego dziadka.

„Green Book” w kinie samochodowym w Sopocie

Na parkingu przy Operze Leśnej powstały dwie strefy kina – samochodowe i plenerowe. W każdej z nich ustawiono niezależne, wielkoformatowe ekrany. W strefie plenerowej filmy oglądać będzie można z leżaków, w samochodowej z własnych aut. Start w piątek, 22 maja.

Stypendia artystyczne. Wydłużony termin składania wniosków

Stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną są jedną z form wsparcia sopockich twórców kultury. W tym roku pieniędzy będzie więcej, a czas na złożenie wniosku dłuższy.

Gość Literackiego Sopotu z Nagrodą Historyczną „Polityki”

Grzegorz Gauden znalazł się wśród laureatów tegorocznej edycji Nagród Historycznych „Polityki”. Nagrodzony autor spotkał się z czytelnikami podczas ubiegłorocznego festiwalu Literacki Sopot.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...