Kulturalny Sopot

Gramy po Jasnej Strony Nocy

W ramach akcji Sopot. Jasna Strona Nocy, 31 lipca zobaczyć będzie można występy w muszli koncertowej oraz spektakl uliczny na molo. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

XXIII Sopot Molo Jazz Festival

Promocja dokonań środowiska jazzowego Trójmiasta oraz prezentacja najciekawszych wykonawców, jacy w minionym sezonie pojawili się na polskiej scenie, to założenia Sopot Molo Jazz Festival, którego 23. edycja odbędzie się od 3 do 5 sierpnia w zabytkowej muszli koncertowej przy najdłuższym drewnianym molo w Europie.

Niepowtarzalne widowisko muzyczne w Operze Leśnej

Artyści młodego pokolenia zmierzą się z repertuarem festiwalu Sopot ’68. Zamiarem twórców wydarzenia jest zaprezentowanie ówczesnych piosenek w nowych aranżacjach i konkretnym kontekście historycznym. Wtedy, w 1968 r., VIII festiwal sopocki rozpoczynał się niemal równocześnie z operacją „Dunaj”, czyli interwencją wojsk Układu Warszawskiego, w tym polskich, w Czechosłowacji. Paradoksalnie pierwszy festiwalowy dzień zatytułowany był „Piosenka nie zna granic”… Wyjątkowe widowisko odbędzie się 23 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie.

Pieśni o „Złotym Jeruzalem”

Autorski projekt Kamili Klimczak i Andrzeja Roga – śpiewane w duecie, w języku polskim i jidysz, żydowskie piosenki i pieśni w świeżych i intrygujących muzycznych aranżacjach, usłyszeć będzie można w teatrze Atelier 26 lipca.

Swingujące 3-miasto

Muzeum Miasta Sopotu przez całe lato zaprasza na cykl kameralnych koncertów pt. „Swingujące 3-miasto”, których celem jest promowanie miejscowego środowiska jazzowego. Koncerty odbywać się będą w każdy czwartek o godz. 19.00 na plenerowej scenie w ogrodzie Muzeum przy ul. Księcia Poniatowskiego 8 w Sopocie. Wstęp jest wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...