Kulturalny Sopot

Wystawa poświęcona wolnomularzom w Muzeum Sopotu

„Pod Słońcem Pokoju. Wolnomularze w Sopocie” to tytuł nowej wystawy, którą przygotowuje Muzeum Sopotu. Wernisaż odbędzie się 7 lutego, o godz. 18.00, ekspozycja prezentowana będzie do 17 kwietnia.

Sopockie witraże na wystawie

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza 5 lutego do Galerii Sztuki na wernisaż wystawy odsłaniającej bogactwo i unikatowość detali sopockiej architektury. Zaprezentowane zostaną wyjątkowe fotografie wykonane przez Marię Różańską na przestrzeni czterech ostatnich lat, przedstawiające sopockie witraże.

Pierwsi rezydenci sopockiego Art Inkubatora

Art Inkubator odwiedzi dziesięcioro francuskojęzycznych dramatopisarzy. Podczas rezydencji napiszą teksty literackie, które w sierpniu zostaną zaprezentowane premierowo na festiwalu Literacki Sopot. Sopocka rezydencja 10 sur 10 odbędzie się w dniach 7-23 lutego 2020 roku.

Muzeum Sopotu chwilowo nieczynne

W związku z demontażem poprzedniej i montażem nowej wystawy „Pod Słońcem Pokoju. Wolnomularze w Sopocie”, Muzeum Sopotu będzie nieczynne od 27 stycznia do 6 lutego 2020 r.

Laureaci prestiżowych nagród na kanadyjskiej edycji Literackiego Sopotu

Pisarze nominowani do Nagrody Bookera, laureaci jednej z najbardziej prestiżowych kanadyjskich nagród literackich – Giller Prize, docenieni w rankingach „The Telegraph”, wezmą udział w 9. edycji festiwalu Literacki Sopot, która w tym roku odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia 2020 r.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...