Kulturalny Sopot

ERGO ARENA #wPlenerze zaprasza we wszystkie sierpniowe weekendy

Kolejne bezpłatne projekcje muzyczne na ekranie zewnętrznym ERGO ARENY już 14, 15 i 16 sierpnia. Pod koniec tego tygodnia obejrzymy londyńskie show Georga Michaela, koncert Beyonce ze światowej trasy „I AM…” i występ Joe Cockera z Kolonii. Muzyczne spotkania przed ERGO ARENĄ zaplanowano również na dwa ostatnie weekendy sierpnia.

Koncert na dachu, czyli „Piano w naturze w Gołębiewskiej Dolinie”

Bardzo oryginalny koncert odbędzie się 16 sierpnia na osiedlu Przylesie. „Piano w naturze w Gołębiewskiej Dolinie” to propozycja kulturalna dla mieszkańców Sopotu, która wydarzy się w atrakcyjnym miejscu koncertowym – na dachu bloku przy ul. 23 Marca 91 c. Koncertowi będzie towarzyszyła akcje zbierania funduszy na operację 15-letniego uzdolnionego pianisty Mikołaja Charuka, absolwenta Sopockiej Szkoły Muzycznej.

Ruszył Literacki Sopot 2020

20 sierpnia rozpocznie się czterodniowe święto literatury nad Bałtykiem, czyli kanadyjska edycja festiwalu Literacki Sopot. W tym roku w wersji hybrydowej – offline/online ze streamingami na FB i YT, ale z dużą liczbą nowości. Nowe cykle – Debiuty i (Nie)pamięć, nowe miejsca – Hipodrom i Łysa Góra, premiery książkowe, godzina wolnego czytania czy aukcja na rzecz pisarzy to nowości tegorocznej kanadyjskiej edycji.

Spektakl o życiu Ginczanki w Muzeum Sopotu

Przedstawienie Teatru na Plaży pt. „Ginczanka. Przepis na prostotę życia” będzie można zobaczyć w ogrodzie Muzeum Sopotu. Zapraszamy w środę, 12 sierpnia, o godzinie 20.30.

Koncert KROKE w Operze Leśnej

W ramach jubileuszowych XV Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską, w piątek 14 sierpnia, na scenie Opery Leśnej wystąpi zespół KROKE. Koncert został zorganizowany wspólnie z sopockim Teatrem Atelier.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...