Kulturalny Sopot

LASY. Więcej niż las

Publiczność spragniona wydarzeń kulturalnych znajdzie dla siebie nowe miejsce w Sopocie. 11 czerwca, w długi weekend, otwieramy LASY. Na terenie sopockiej Opery Leśnej pojawi się nowa scena i bar. Będą się tam odbywać kameralne koncerty i inne wydarzenia przy udziale niewielkiej publiczności.

Kino samochodowe: seans przeniesiony na środę

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów kina plenerowego i samochodowego w Sopocie. Ze względu na prognozy zapowiadające nadciągający nad Trójmiasto front burzowo-deszczowy z silnym wiatrem, zapowiadany na piątek, 5 czerwca br. seans filmu „Pulp Fiction” nie odbędzie się. Pokaz został przeniesiony na inny termin.

„Jutro będzie dobry dzień”. Więcej osób obejrzy koncert w Operze Leśnej

W sopockiej Operze Leśnej odbędzie się pierwszy koncert po złagodzeniu rygorów dotyczących organizowania wydarzeń kulturalnych. W sobotę, 6 czerwca, na widowni usiądzie więcej widzów niż pierwotnie zakładano, ale by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo oglądającym, będzie to nie więcej niż 999 osób. Ze sceny usłyszymy przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot i zaproszonych artystów.

Co nowego w Art Inkubatorze?

Na stronie sopockiego Art Inkubatora pojawiły się nowe teksty i obrazy. Opisują między innymi postawy artystów wobec pandemii i ograniczeń jakie przyniosła.

Sopocki Teatr Ubogi Relacji na festiwalu online

Sopocki Teatr Ubogi Relacji będzie można zobaczyć 1 czerwca online w dwóch spektaklach na dwóch różnych spotkaniach teatralnych. Ze względu na pandemię wydarzenia artystyczne zostały przeniesiony do sieci.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...