Kulturalny Sopot

Biblioteka Sopocka latem

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Warsztaty rzemiosł dawnych w Grodzisku

Czym jest bardko? Jak przetrwać w epoce kamienia? Po co garncarzowi koło? Tego wszystkiego można się dowiedzieć na warsztatach rzemiosł dawnych, które odbywają się w wakacyjne niedziele w sopockim Grodzisku, przy ul. Haffnera 63.

Koncerty w ogrodzie i błotniste obrazy

Do 30 września w Muzeum Sopotu otwarta jest wystawa „Cisza przed burzą. Lato 1939 roku w Sopocie”. Warto także wziąć udział w koncertach jazzowych z cyklu „Swingujące Trójmiasto”, które odbywają się w wakacyjne czwartki, w ogrodach Muzeum. Najmłodsi też nie będą się nudzić – czekają na nich warsztaty plastyczne i gry interaktywne.

Zapraszamy na XXXIV Sopot Molo Jazz Festival

Festiwal odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2019 roku w zabytkowej muszli koncertowej na najdłuższym drewnianym molo w Europie i po raz pierwszy został zorganizowany w 40-tą rocznicę I Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Jazzowej – Sopot ‘56, od którego rozpoczęła się oszałamiająca kariera muzyki jazzowej w Polsce i tzw. Krajach Demokracji Ludowej. Założenia programowe festiwalu od tego czasu stopniowo ewoluowały i dzisiaj sprowadzają się do: przekonanie wczasowiczów, którzy przeważnie nigdy nie mieli kontaktu z tą muzyką, że „nie taki jazz straszny jak go malują”, prezentacji najciekawszych wykonawców jacy pojawili się w minionym sezonie na polskiej scenie jazzowej oraz promocji aktualnych dokonań trójmiejskiego środowiska jazzowego i rewitalizacji dorobku muzyków o gdańskich korzeniach. Warto dodać, że tak jak przed sześćdziesiąt lat temu, nieodłącznym elementem Sopot Molo Jazz Festival jest pochód nowoorleański, którego trasa poprowadzi całą długością słynnego, sopockiego deptaka (ul. Bohaterów Monte Cassino) oraz jam-sessions. Wejście na wszystkie wydarzenia za darmo!

Ørganek w Operze Leśnej

Opera Leśna, jeden z najpiękniejszych obiektów amfiteatralnych w Europie, łączący w sobie tradycję i nowoczesność, obchodzi w tym roku 110-te urodziny! W związku z jubileuszem na deskach Opery wystąpi zespół Ørganek.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...