Kulturalny Sopot

Szykuj się na Sopot Jazz Festival 2018!

Przed nami kolejna edycja Sopot Jazz Festival, która odbędzie się w dniach 4-6 października. Od 2016 roku kierownictwo artystyczne nad festiwalem pełni Greg Osby, legendarny amerykański saksofonista jazzowy, który podobnie jak w poprzednich latach pragnie kooperacji utalentowanych artystów z rozmaitych zakątków świata, współpracy muzyków reprezentujących różne pokolenia, a także zaangażowania szerszego kręgu kobiet jazzu.

ArtInkubator i biblioteka dla rodzin – zapraszamy na piknik artystyczny i prezentację projektu

Trwają prace budowlane i adaptacyjne zabytkowego zespołu willowo-parkowego przy ul. Jakuba Goyki 1-3 w Sopocie. Powstanie tam ArtInkubator, czyli przestrzeń łącząca sale wystawiennicze, pracownie udostępniane na określony czas artystom, punkt widokowy, przestrzeń restauracyjną oraz nowoczesna biblioteka. Odrestaurowana przestrzeń parkowa, otaczająca dwa zabytkowe budynki, uzyska nowe przestrzenie z przeznaczeniem na plenerowe działania artystyczne, wydarzenia dla mieszkańców Sopotu oraz działania programowe biblioteki. 16 września 2018 r., podczas pikniku artystycznego na Placu Mancowym, będzie można dowiedzieć się więcej o inwestycji i działalności ArtInkubatora i Biblioteki Sopockiej, a także posłuchać koncertu jazzowego czy wziąć udział w warsztatach artystycznych.

Kalejdoskop Form Muzycznych – wielokulturowe święto muzyki

Już po raz 19. Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn zagości w Sopocie. Od 8 do 23 września zapraszamy na wielokulturowe święto muzyki. Gościem specjalnym tegorocznej edycji Festiwalu będzie znakomita mezzosopranistka Monika Bohiniec, solistka Staatsoper w Wiedniu. W koncercie inauguracyjnym „Od Bacha do współczesności” (kościół św. Jerzego w Sopocie) zaprezentuje pieśni i arie Richarda Wagnera, twórcy niemieckiego dramatu muzycznego.

Ruszył Festiwal Fotografii „W ramach Sopotu”

Czwarta edycja Festiwalu Fotografii „W ramach Sopotu” rozpoczęła się 7 września. Poprzedziło ją odsłonięcie pierwszego w Sopocie i prawdopodobnie pierwszego w Polsce fotopomnika. Zdjęcie swojego autorstwa, które zapoczątkowało serię prac prezentowanych w przestrzeni miejskiej, odsłonił Tadeusz Rolke, jeden z najwybitniejszych polskich fotografów, uznawany za prekursora polskiej fotografii reportażowej.

Koncert dla Mieszkańców w Operze Leśnej

„Starsi Panowie Dwaj” to tytuł tegorocznego Koncertu dla Mieszkańców, który odbędzie się w sopockiej Operze Leśnej w niedzielę, 9 września, o godz. 18.00. Koncert tematycznie nawiązuje do przypadającego w tym roku 60-lecia Kabaretu Starszych Panów, którego twórcami byli Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...