Kulturalny Sopot

Święta na pocztówkach

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na wernisaż wystawy pocztówek świątecznych Joanny Nurowskiej i jej uczniów, związaną z przypadającym na 2020 rok 75-leciem Szkoły Plastycznej w Gdyni Orłowie. Na ekspozycji znajdą się pocztówki świąteczne wykonane m.in. w linorycie, monotypii i suchej igle. Wernisaż wystawy wprowadzającej nas w świąteczny klimat odbędzie się w środę 11 grudnia 2019 r. o godz. 18.00.

Zwiedzanie Art Inkubatora

Kto jeszcze nie odwiedził przyszłej siedziby Art Inkubatora, może to nadrobić w sobotę, 14 grudnia. Będzie można zwiedzić zabytkowy pałacyk i dawną wozownię, w której znajdzie się biblioteka. Początek spaceru o godzinie 11.00.

Cały Sopot śpiewa kolędy

Wielkie kolędowanie w Sopocie rozpocznie się już 14 grudnia. Kolędy, pastorałki i pieśni adwentowe zabrzmią w Gwieździe Morza, Sopot Centrum oraz w Kościele Chrystusowym. Piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Muzyki Adwentowej i Świątecznej Mundus Cantat Sopot 2019 potrwa do 15 grudnia. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Grudzień z Polską Filharmonią Kameralną Sopot

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza w grudniu na dwa muzyczne spotkania w Sali Koncertowej PFK Sopot.

Był sobie łowca – opowieść o ludziach epoki lodowcowej

Najstarszy bumerang na świecie, liczące kilkadziesiąt tysięcy lat oryginalne narzędzia krzemienne wykonane przez neandertalczyka, pierwsze ślady działalności człowieka anatomicznie współczesnego – niezwykły zbiór najstarszych pozostałości ludzkiej wytwórczości na terenach Polski można zobaczyć w Grodzisku w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...