Kulturalny Sopot

Plener garncarski na Grodzisku w Sopocie

Garncarstwo, jedno z najstarszych rzemiosł, współcześnie jest zawodem ginącym. Ale dzięki takim wydarzeniom, jak plener na Grodzisku, można podtrzymać tradycję oraz międzypokoleniowy przekaz wiedzy i umiejętności. A przy okazji – spędzić przyjemnie czas w malowniczym skansenie archeologicznym. Plener potrwa od 3 do 8 lipca.

Kamekura, Tanaka, Fukuda. Wielcy Nieobecni światowego plakatu

Powojenny plakat japoński, szczególnie od połowy XX wieku, należy niewątpliwie do najciekawszych kart w całej historii światowego plakatu. Twórcom japońskim udało się umiejętnie powiązać wielusetletnią tradycję rodzimego malarstwa i grafiki z aktualnymi trendami sztuki nowoczesnej. Od 3 lipca ich prace oglądać będzie można w Państwowej Galerii Sztuki.

Osiecka po męsku i Krystyna Prońko

Teatr Atelier zaprasza na początku lipca na dwa koncerty: 5 i 6 lipca, o godz. 18.00 i 21.00 wystąpi Marcin Januszkiewicz, a 7 i 8 lipca, o godz. 19.30 posłuchać będzie można Krystyny Prońko.

„Dwójka na miejscu – znaki Niepodległej”, czyli audycja Programu 2 Polskiego Radia z Sopotu

Program 2 Polskiego Radia kontynuuje wakacyjną trasę „Dwójka na miejscu – znaki Niepodległej”. W najbliższą sobotę, 30 czerwca, plenerowa akcja, która nawiązuje do 100-lecia odzyskania Niepodległości, zawita do Sopotu. W programie m.in. dwugodzinna audycja Moniki Zając i Pawła Siwka, którą poprzedzą spotkania z dziennikarzami i inne atrakcje dla słuchaczy – zarówno mieszkańców Sopotu, jak i turystów spędzających urlop w Trójmieście.

Współpraca partnerskich bibliotek

W ramach współpracy miast partnerskich Sopot i Zakopane, 26 czerwca w Zakopanem została podpisana umowa pomiędzy obiema bibliotekami miejskimi.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...