Kulturalny Sopot

Sopot wspiera lokalne księgarnie

Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa mocno daje się we znaki również branży księgarskiej. By wspomóc księgarzy w utrzymaniu ich działalności, warto planując zakup książki, zamówić ją w lokalnej księgarni. Akcja „Książka na telefon” ma pomóc sprzedawcom przetrwać trudny czas. Do akcji włączył się Sopot.

Wideo projekt Teatru na Plaży

Sopocki Teatr na Plaży startuje z nowym, autorskim projektem on-line, pod nazwą VHS DRAMA LIVE. Będzie to cykl prezentacji starych spektakli dramatycznych i nie tylko.

Sopocka kultura on-line

Kultura nie znosi pustki. Po odwołaniu wszystkich imprez z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, wiele wydarzeń przeniosło się do Internetu. Sopockie instytucje kultury przygotowały ofertę tego, co można obejrzeć bez wychodzenia z domu. Dostępne są streamingi z koncertów i spektakli teatralnych, wirtualne zwiedzanie muzeum czy wystawy sztuki. Coś dla siebie znajdą też zwolennicy aktywności fizycznej.

Maciej Kosycarz nie żyje

Smutna wiadomość dotarła do nas z Warszawy. W czwartek, 26 marca, nad ranem, w tamtejszym szpitalu zmarł trójmiejski fotograf Maciej Kosycarz. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową. Miał niespełna 56 lat.

Teatr na Plaży. Do zobaczenia w sieci

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przypadającego na 27 marca, sopocki Teatr na Plaży przygotował ciekawe wydarzenia, które będzie można zobaczyć wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Wśród propozycji są m.in. premierowa wersja spektaklu „Kocham Bałtyk" i przedstawienie teatru Baabus Musicalis.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...