Kulturalny Sopot

O Ginczance w Muzeum Sopotu

Na kolejne spotkanie autorskie online zaprasza Muzeum Sopotu. Tym razem gościem będzie Izolda Kiec, autorka długo oczekiwanej biografii niezwykłej poetki Zuzanny Ginczanki. Rozmowa do wysłuchania 5 maja, o godzinie 17.00, na facebookowym profilu Muzeum Sopotu.

Sopockie instytucje kultury ponownie zapraszają do siebie

Państwowa Galeria Sztuki, Muzeum Sopotu i Miejska Biblioteka Publiczna od środy, 6 maja, otwierają się dla odwiedzających. Będą działać w ograniczonym zakresie, przy zachowaniu wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa w czasie epidemii. 

Domowa majówka z Teatrem na Plaży

Sopocki Teatr na Plaży na majówkę proponuje wydarzenia kulturalne do obejrzenia w domu, online. Będzie można zobaczyć i posłuchać koncertów, dla najmłodszych przygotowano warsztaty i kolejne odcinki miniserialu „Plastusiowo” .

Stypendia dla twórców kultury

Jedną z form wsparcia działalności kulturalnej w mieście są stypendia artystyczne dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. W I zimowej turze wpłynęło aż 38 wniosków. Stypendia przyznano 8 artystom, na łączną kwotę 26 500  zł.

„Retrospective, Recycling, Remix"

Wystawę prac Roberta Florczaka można było obejrzeć ponad rok temu w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Kto nie widział jej wówczas, dzisiaj może nadrobić zaległości i zobaczyć online. Wystawę „Retrospective, Recycling, Remix" udostępniła gdańska Akademia Sztuk Pięknych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...