Kulturalny Sopot

Sopocianie ruszają w trasę

Muzeum Sopotu zaprasza na drugi spacer z cyklu „Sopocianie w trasie”, który rozpocznie się pod bramą Hipodromu (ul. Polna, od strony peronu SKM Sopot Wyścigi) w sobotę, 29 lutego o godz.11.00.

Rozpoznaj się na starych zdjęciach z Sopotu

Teatr BOTO zaprasza 28 lutego na otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Stryjeckiego, który dokumentował muzyczne i imprezowe życie Sopotu w latach 60. Wyboru zdjęć dokonał syn Krzysztofa Stryjeckiego, Sebastian Stryjecki.

Festiwal Kryminału w Teatrze na Plaży

Sopocki Teatr na Plaży zaprasza w dniach 5-8 marca 2020 na trzecią edycję festiwalu Zielone Oko, czyli teatralno-filmowo-radiowego festiwalu kryminału. W programie spektakle teatralne z muzyką na żywo, projekcje filmowe i spotkania z gośćmi. Wszystko spod znaku kryminału i czarnej komedii, inspirowane klasycznymi słuchowiskami radiowymi z lat. 50 i 60. Wystąpią m.in. Anna Cieślak i Rafał Zawierucha.

Schulz i inni na wystawie w PGS

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na wystawę zatytułowaną „Bruno Schulz wśród artystów swoich czasów”. Prace pochodzą z kolekcji Lwowskiej Narodowej Galerii im B.G. Woźnickiego oraz Muzeum Ziemi Drohobyckiej.

„Dobra zmiana" w kulturze? Dyskusja wokół raportu

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na dyskusję z udziałem dr hab. Iwony Kurz, autorki raportu „Powrót centrali, państwowcy wyklęci i kasa”. Spotkanie na którym autorka odpowie na pytania skąd się wzięła „dobra zmiana” w kulturze i do czego doprowadziła, odbędzie się w czwartek, 27 lutego, o godzinie 18.00 w tymczasowej siedzibie Goyki 3 Art Inkubatora, przy ul. Sobieskiego 26/4. Wstęp wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...